DJI, dün yaptığı duyuru ile Osmo Mobile ailesine yeni bir model ekledi. Ürün tasarımı ve özellikleriyle dikkat çekti!

DJI, şimdi de daha büyük telefonları veya hacimli kasaları olan daha küçük telefonları yerleştirmek için öncekilerden daha büyük bir kelepçeye sahip Osma Mobile 6 modelini piyasaya sürdü. Yeni modelinde Bluetooth 5.1 teknolojisine yer verilen Osmo Mobile 6 Gimball, daha stabil bir bağlantı sunuyor.

Osmo Mobile 6 Gimball, daha konforlu bir deneyim sunmak için, daha rahat bir tutacakla karşımıza çıkıyor. Osmo Mobile 6 ayrıca, DJI ActiveTrack’in daha uzun mesafeler için sabit izlemeye izin veren ve telefonun ön kamerasının dönen veya yana dönen nesneleri izlemesini sağlayan geliştirilmiş bir sürümüne sahip.

iPhone İçin Hızlı Başlatma Özelliği!

Osmo Mobile 6 Gimball’ın en önemli özelliklerinden biri de iPhone için sunduğu hızlı başlatma özelliği. Sabitleyiciye bağlı bir iPhone olduğu sürece, gimbal açıldığında Mimo uygulaması anında kamera görüntüsüne giriyor. DJI bunun hazırlık sürelerini önemli ölçüde azaltabileceğini ve telefonu önceki Osmo Mobile modellerinden 3 kat daha hızlı fotoğraf çekmeye hazır hale getirebileceğini belirtiyor.

Yeni gimbal, pil seviyelerini hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlayan yerleşik bir durum panelinin yanı sıra her dokunuşta modlar arasında geçiş yapmanızı sağlayan bir Mod düğmesi ile karşımıza çıkıyor. Takip modundayken, kamera görüntüsü yuvarlanma sırasında kilitli kalıyor ancak gimbalın pan ve tilt hareketlerini takip ediyor. Eğim Kilidi, kamera görüntüsünün gimbalın pan hareketlerini takip etmesini sağlarken yuvarlanma sırasında sabit kalıyor.

En Kaliteli Görseller İçin Gelişmiş Modlar!

Osmo Mobile 6, Pan modunda -161.64 derece ile 173.79 derece arasında, Roll modunda -120.30 derece ile 211.97 derece arasında açı sağlayabiliyor. Bununla birlikte tilt modunda ise -101.64 derece ile 78.55 derece arasında açıyla çekim imkanı dunuyor.

DJI Osmo Mobile 6 modeli, Type-C girişine sahip 1.000 mAh Li-Po 2S batarya ile geliyor. Kullanıcılar, 10W hızlı şarj teknolojisi sayesinde cihazı 1 saat 24 dakikada şarj edebiliyor. Cihazın pil süresi ise ortalama 6 saat olarak belirtiliyor.

Cihazın katlanmış halde 189 mm × 84.5 mm × 44 mm ve açık halde 276 mm × 111.5 mm × 99 mm boyutlara sahip. Osmo Mobile 6’nın ağırlığı ise 309 gram. DJI Osmo Mobile 6, 169 euro fiyat etiketi taşıyor. Ürün manyetik kelepçe, tripod, güç kablosu, bilek kayışı ve saklama çantası ile birlikte kullanıcılara sunuluyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

Üsütn Özellikleriyle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz