Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaHaberDünyanın İlk COVID-19 Karşıtı İlacı, Polonyalı Bir İlaç Şirketi Tarafından Duyuruldu 

Dünyanın İlk COVID-19 Karşıtı İlacı, Polonyalı Bir İlaç Şirketi Tarafından Duyuruldu 

Dünyanın ilk COVID-19 karşıtı ilacı, Polonyalı bir ilaç şirketi olan “Biomed Lublin” tarafından duyuruldu. Şirket, ilacın 2020’nin son çeyreğinde ticari olmayan klinik testler için piyasaya sürüleceğine işaret etti.  

Dünyanın ilk COVID-19 karşıtı ilacı, “Biomed Lublin” isimli Polonyalı bir ilaç şirketi tarafından duyuruldu. Şirket, ilacın koronavirüse yakalanıp herhangi bir belirti göstermeyen ya da iyileşen hastalardan alınan plazmanın ayrıştırılmasıyla elde edilen spesifik COVID-19 antikorları kullanılarak üretildiğini belirtti. İlk parti üretiminin tamamlandığı ifade edilen ilacın, 2020’nin son çeyreğinde ticari olmayan klinik testler için piyasaya sürüleceğinin altı çizildi. Testlerin birkaç ay içerisinde tamamlanmasını bekleyen “Biomed Lublin; konuya ilişkin açıklamasındaherhangi bir sorun çıkmaması durumunda Polonya’nın COVID-19’a karşı etkili bir ilaca sahip ilk ülke olacağına işaret etti.  

Bununla birlikte; şirket CEO’su Marcin Pirogkoronavirüse karşı bu tip bir yöntemle ilaç üretmenin mümkün olduğunu kesin olarak kanıtladıklarını vurguladı. Pirog ayrıca; ilacın kalite testlerinin tamamlanmasının ardından, klinik testler için LublinBytomBialystok ve Varşova olmak üzere dört ayrı merkeze gönderileceğini belirtti. Diğer yandan; Polonya’da, güncel olarak 80 binin üzerinden COVID-19 vakası tespit edildiği ifade ediliyor. Koronavirüse bağlı olarak hayatını kaybeden Polonyalı vatandaş sayısının ise 2 binin üzerinde olduğu belirtiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bill Gates, ‘COVID-19 Ne Zaman Sona Erecek?’ Sorusunu Yanıtladı!

Fransa, Veri Gizliliği Endişelerine Rağmen COVID-19 Takip Uygulaması İçin Onay Verdi

İngiltere, COVID-19 Aşısı Çalışmalarını İnsanlar Üzerinde Test Etmeye Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR