Daha önce birçok doğru sızıntı ve tahminle karşımıza çıkan Ben Geskin, bu kez Apple’ın katlanabilir iPhone modeline ilişkin görseller paylaştı. Geskin’in iddiası doğruysa, uzunca bir süredir katlanabilir telefon alanındaki hamlesinin ne olacağı merak edilen Apple’ın da duruşu netleşmiş oldu. 

Samsung, Huawei gibi markaların bir biri ardına tanıttığı ve piyasaya sürdüğü katlanabilir modeller oldukça dikkat çekmişti. Kimi teknoloji severlerden olumsuz yorumlar alsa da Samsung dün Galaxy Fold’un 1 milyon satış adedine ulaştığını duyurmuştu.

Galaxy Fold 1 milyon satış adedine ulaştı haberimiz için tıklayınız.

Apple ise bu zamana dek bu konuda renk vermemiş ve katlanabilir telefon trendine uyup uymayacağı merak konusu olmuştu. Daha önce duyurduğu bilgilerle ün kazanan Ben Geskin Twitter hesabından bu konuda bir paylaşım yaptı. Geskin’in bu paylaşımı Apple’ın katlanabilir iPhone ile karşımıza çıkacağına işaret ediyor.

Geskin paylaştığı tweet’te katlanabilir iPhone’nun fotoğraflarına yer vererek şu mesajı paylaştı. “Ben sadece Apple Pencil destekli ~ 8 inç ProMotion ekranlı iPhone Fold’u gerçekten istiyorum”

Ben Geskin’in iddiaları doğru çıkarsa katlanabilir iPhone kalem desteğine sahip olacak ve 8 inch ekrana sahip olacak. Görüntülere göre katlanabilir iPhone’un ön yüzünde iki kamera yer alıyor. Şu an için Apple’dan yapılmış bir açıklama olmasa da bu iddia iPhone tutkunlarını oldukça heyecanlandıracak gibi duruyor.

Tüm iPhone 12 dedikoduları haberimiz için tıklayınız.