Dynabook Portégé X40-K, bağlantı özellikleri, tasarımı ve performansı ile hibrit çalışanlar için geliştirildi. Ayrıntılar haberimizde

Dynabook, günümüz esnek çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayan 14 inçlik yeni Portégé X40-K modeliyle iş amaçlı ürün yelpazesini genişletti. X40-K modeli, Dynabook’un her geçen gün artan kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik inovasyonlar sunmaya olan bağlılığının göstergesi olarak bir dizi ileri düzey mobilite özelliği sunuyor.

 Hareket halindeki çalışanlar için hızlı bağlantı seçeneği

 En son 12. nesil Intel Core işlemcilerle desteklenen ve Windows 11 Pro ile birlikte gelen Portégé X40-K, günümüz hibrit çalışanları için mükemmel bir yol arkadaşı olmasını sağlayan bir dizi bağlantı seçeneğine sahip. İki Thunderbolt 4 bağlantı noktasının yanı sıra bir adet HDMI 2.0 bağlantı noktası, ilave USB-A 3.2 bağlantı noktaları, LAN ve bir Micro SD yuvası sayesinde kullanıcılar, aynı anda harici ekran kullanabiliyor, bilgisayarı şarj edebiliyor ve veri aktarımı yapabiliyor. Ayrı bir AC güç yuvası ikincil bir şarj yöntemi sağlayarak, her iki Thunderbolt 4 bağlantı noktasının kullanılabilmesine olanak tanıyor.

Model, hareket halindeyken gelişmiş, parazitsiz bağlantı için Bluetooth 5.2’nin yanı sıra en son Intel AX211 2×2 Wi-Fi 6E kablosuz ağ teknolojisine sahip. X40-K, mükemmel Intel Iris Xe grafik performansı için iki SO-DIMM yuvasında yapılandırılabilen 32 GB’a kadar DDR4 3200 MHz bellek kapasitesi sunuyor.  Bu, daha hızlı aktarım hızları için en son Gen 4 standardını kullanan 1 TB’a kadar SSD seçenekleriyle daha da güçleniyor.

Yapay zekâ destekli ileri seviye ses ve görüntü özellikleri

Portégé X40-K’nin kolayca erişilebilen ve tamamen yeni yapay zekâ ile zenginleştirilen ses donanımı ve yüz tanıma özellikli HD kamerası, çalışanları uzaktan işbirliği için ideal araçlarla destekliyor. Yapay zekâ destekli Realtek ses çözümü, belirli arka plan seslerini engelleyen gürültü azaltma özelliği sağlayarak kullanıcının sesinin karşı tarafa iletilmesine olanak tanıyor. Yapay zekâ destekli kamera ise

video deneyimi için aydınlatma düzeltmesi ve yüz çerçevelemesine yardımcı oluyor. Çalışanlar, platformdan bağımsız bir dizi akıllı arka plan gizleme seçeneğiyle çevrelerini gizli tutabiliyor. Bu özellik kamera düzeyinde olduğundan, standart dışı bir video konferans uygulamasının kullanılması gerektiğinde bile gizlilik korunuyor.

Portégé X40-K modeli Mayıs’ta satışa sunulacak.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz