Elon Musk Signal Bağış
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Kısa bir süre önce WhatsApp’a alternatif olarak ‘Signal’ uygulamasını öneren Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden takipçisine yanıt verdiği bir paylaşımda 1 yıl önce uygulamaya bağış yaptığını açıkladı. Elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su, ilerleyen zamanlarda mesajlaşma platformuna daha fazla bağış yapacağının da altını çizdi.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kısa bir süre önce koşullarını ve gizlilik politikasını değiştireceğini açıkladı. Bu kapsamda; uygulamanın, 8 Şubat 2021 tarihinden itibaren kullanıcı verilerini çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşacağına işaret edildi. Platform, daha sonra kullanıcılarına konuya ilişkin bir uygulama içi bildirim göndermeye başladı. Söz konusu bildirimdeki ‘Kabul Et’ butonuna tıklayarak yeni koşulları onaylamayan kullanıcıların, 8 Şubat’tan itibaren WhatsApp kullanamayacağı dile getirildi.  

Bunun üzerine platform, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Birçok kullanıcı, Telegram’a akın ederken WhatsApp yerine kullanılabilecek güvenli mesajlaşma uygulamaları da merak konusu oldu. Elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk ise resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda “Signal kullanın (Use Signal)” ifadelerini kullandı ve WhatsApp’a alternatif olarak ‘Signal’ isimli mesajlaşma uygulamasını önerdi. Yaşanan gelişmeler sonrası; Elon Musk, platforma ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı ve bir Twitter takipçisine verdiği yanıtta, 1 yıl önce ‘Signal’ uygulamasına bağış yaptığını açıkladı.  

Elon Musk, ‘Signal’ uygulamasına gelecekte daha da fazla bağış yapacağına işaret etti 

Elon Musk Signal

Musk’ın ‘Alexander Sibert’ isimli takipçisi, dünyaca ünlü şirket CEO’sunu etiketleyerek Elon Musk; ‘Signal’a uygulamayı daha popüler ve daha stabil bir hale getirebilmek ve platformun kullanıcı deneyimini iyileştirebilmek adına yatırım yapmalı. Belki ileride tüm Tesla araçlar ve SpaceX projelerinde, Signal kullanılabilir” ifadelerini kullandığı bir paylaşım yaptı. Elon Musk ise takipçisine verdiği yanıtta Signal uygulamasına, zaten 1 sene önce bağışta bulundum. İleride daha fazla bağış da yapacağım” ifadelerine yer verdi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk, Mars’ta Kurulacak Koloni İçin Tüm Mülklerini Satacağını Açıkladı 

Elon Musk, WhatsApp’a Alternatif Olarak ‘Signal’ Uygulamasını Önerdi! 

Kişisel Serveti 188.5 Milyar Dolar Seviyesine Yükselen Elon Musk, Dünyanın En Zengin İnsanı Oldu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz