Zyxel Armor G1 Router
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Zyxel Armor G1 Router, oyuncular için olağanüstü bir Wi-Fi performansı sunmayı hedefliyor. Hızlı ‘multi-gigabit’ performansı sunan ve ‘OpenVPN’ bağlantısı ile uzaktan güvenle erişim sağlayan 13 dahili antenli Wi-Fi çoğaltıcının, kablosuz bağlantıda performansı maksimum seviyeye çıkardığı ifade ediliyor. 

Zyxel Armor G1 Router, oyuncular için Wi-Fi deneyimini bir adım öteye taşımayı hedefliyor. Hızlı ‘multi-gigabit’ performansı sunan ve ‘OpenVPN’ bağlantısı ile uzaktan güvenle erişim sağlayan 13 dahili antenli Wi-Fi çoğaltıcının, kablosuz bağlantıda performansı maksimum seviyeye çıkardığı ifade ediliyor. Aktarılan detaylara göre cihaz; en üst düzeyde web tarama, dosya alışverişi ve multimedya akış deneyimlerine olanak tanıyan istikrarlı bir bağlantı performansı sunuyor. ‘2.5 Multi-Gigabit Ethernet’ portu ile donatılmış olan ürün, 2.5 Gbps’ye kadar hızlarda internete bağlanılmasına olanak tanıyor. Ayrıca cihazın, akıllı TV’lerde 8K video izlemek ve kesintisiz çevrim içi oyunlar oynamak için mükemmel bir bağlantı kalitesi sağladığı dile getiriliyor. 

Armor G1, kablosuz kapsama alanını ve performansı iyileştirmek için yüksek güçlü amplifikatörlerle donatılmış olma niteliği taşıyor. Yüksek verimliliğe sahip 13 gelişmiş dahili anten, paraziti ortadan kaldırmaya yardımcı olarak mükemmel kablosuz kapsama alanı ve kapasitesi sunmayı hedefliyor. Cihazın, kullanıcı güvenliğine de öncelik verdiği belirtiliyor. Router, istenen üçüncü taraf hizmetlere bağlanabilen ‘OpenVPN’ için tam destek sunuyor. Bu sayede, akıllı TV ve oyun konsolu gibi normalde VPN koruması kullanılamayan cihazlar da dahil olmak üzere, ağdaki her cihaz ve her bağlantı koruma altına alınıyor. Ayrıca kullanıcılar, ev dışında olduğunda VPN tüneli ile ev ağlarına uzaktan güvenli bağlantı kurma imkânı buluyor.  

Wi-Fi 6 destekli ‘Zyxel Armor G5’ ise aynı anda 30’dan fazla bağlantıyı kaldırabiliyor

Zyxel Armor G5 Router

Diğer yandan, ‘Zyxel Armor’ uygulamasını kullanarak ‘Armor G1 Router’ı ve diğer tüm cihazları kolaylıkla kurmak da mümkün hale geliyor. Uygulama, web tabanlı arayüzde kolay öğrenilen ve ilerlenebilen bir yönetim arayüzü ile adım adım kuruluma rehberlik ediyor. Kolay kurulum aşamaları tamamlandığında kullanıcılar, uygulama üzerinden ağa bağlı olan cihazları her zaman ve her yerde kontrol edebiliyor. Web tabanlı arayüz, ‘Armor G1’in erişilebilirlik özelliklerini yapılandırma ve ağ etkinliklerini izlemeyi mümkün hale getiriyor. Böylece kullanıcılar, ağı kolayca yönetebiliyor. 

Paylaşılan diğer bilgilere göre; ‘Armor G1’in Wi-Fi 6 destekli sürümü ‘Zyxel Armor G5 Router’, sahip olduğu 64 bit 2.2 GHz dört çekirdekli işlemcisi, 13 yüksek kazançlı anteni ve 12 Wi-Fi akışı ile hızdan taviz vermeden aynı anda 30’dan fazla bağlantıyı kaldırabiliyor. ‘10G Multi-Gigabit Ethernet LAN’ portu ise çoğu ‘router’daki ‘1G LAN’ portlarına kıyasla kuantum sıçraması yapmayı hedefliyor. Yerel ağ depolama cihazlarına büyük dosyalar aktarmak isteyen içerik üreticileri ve diğer kullanıcılar için ‘Armor G5’in 10G hız desteği, veri aktarımında da zaman kazandırıyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Zyxel’den Siber Tehditler için Yeni Koruma: Sandboxing

Zyxel, Yeni ‘ZLD 4.60’ Aygıt Yazılımını ve Yeni Güvenlik Duvarı Serisini Kullanıma Sundu 

Zyxel Armor G5 Router ile WiFi 6 gücü evlere taşınıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz