Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Popüler kripto para birimi Bitcoin, bir düşüp bir yükseliş yaşadığı bu dönemlerde yeniden hızlı bir yükselişe geçti. Elon Musk ’ın Twitter’da profiline #bitcoin yazması kripto para biriminin değerini dakikalar içinde artırdı. 

Özellikle 2020 yılının son dönemlerinde rekor üstüne rekor kıran ve yatırımcılarının yüzünü güldüren popüler kripto para birimi Bitcoin dalgalanmalarıyla da gündeme çok sık geliyor. Geçen haftalarda 41 bin dolar seviyesine ulaşan Bitcoin bu yükselişin ardından ciddi düşüşler yaşamış ve 31 bin seviyelerine geri dönmüştü. Bir yükselen bir düşen kripto para bugün yeniden hızlı bir ivme yakaladı. 

Elon Musk’ın #bitcoin hashtag’i:

Elektrikli ve otonom araç şirketi Tesla ile uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk’ın resmi Twitter hesabında profiline #bitcoin hashtag’i eklemesi son dönemlerde düşüşe geçen Bitcoin piyasasını yeniden hareketlendirdi. Elon Musk’ın attığı tweet’lerle kendi şirketlerinin hisselerinin düştüğünü ya da değer kazandığını daha önce pek çok kez görmüştük. Musk’ın şimdiki adımı ise Bitcoin’e yaradı. 

Dünyanın en popüler kripto para birimlerinden olan Bitcoin, Musk’ın yaptığı paylaşımın ardından yüzde 15 değer kazandı. Musk Twitter’da profiline #bitcoin yazmasının ardından yeni bir tweet attı ve “Geçmişe bakınca, kaçınılmazdı” ifadelerini kullandı. Bunun üzerine ise 15 dakika sonra Bitcoin piyasası yükselişe geçti. Biz şu an bu haberi yazarken Bitcoin’in değeri 36.900 dolar seviyelerine çıktı. 

Elon Musk, yüksek meblağlarda Bitcoin alacağını fark etmemiş

Geçen haftalarda 188.5 milyar dolarlık kişisel serveti ile dünyanın en zengin insanı ünvanını alan Elon Musk, daha önce de Bitcoin yatırımı üzerine tavsiyeler almıştı. Ancak Musk, yüksek meblağlarda Bitcoin alabileceğinin farkında olmadığını belirtmişti. ABD’nin prestijli şirketlerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise, Musk’a şirketin tüm rezervleri ile birlikte 1 milyar dolar değerinde Bitcoin alabileceğini söylemesinin ardından Musk böyle bir potansiyelinin olmadığını söylemişti. Görünen o ki Tesla ve SpaceX’in CEO’sunun gözü yeniden Bitcoin’e çevrildi. Bakalım ne gibi sonuçlarla karşılacağız?

İlginizi Çekebilir:

Bitcoin Marttan Bu Yana En Fazla Düşüşü Bugün Yaşadı

Bir Hafta İçerisinde Yüzde 20 Değer Kazanan Ethereum, Günlük İşlem Hacminde Bitcoin’i Geride Bıraktı

ELON MUSK’ın 14 MİLYAR DOLARLIK TWEET’i & OKUL ANILARI:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz