Ethereum Değer

Bir hafta içerisinde yüzde 20 değer kazanan Ethereum, günlük işlem hacminde Bitcoin’i geride bıraktı. Güncel olarak değeri Bitcoin’in oldukça altında olan kripto para biriminin, günlük işlem hacminde 12 milyar dolar barajını aştığı belirtildi. Bitcoin’in ise son 7 gün içerisinde yalnızca yüzde 2 değer kazandığı ifade edildi. 

Bir hafta içerisinde yüzde 20 değer kazanan Ethereum, günlük işlem hacminde Bitcoin’i geride bıraktı. Kripto para biriminin güncel değerinin, hala Bitcoin’in oldukça altında olduğu da biliniyordu. Bununla birlikte Ethereum, piyasa değeri açısından Bitcoin’den sonra ikinci sırada yer alıyordu. Son 24 saat içerisinde yüzde 10 değerlenen kripto paranın, güncel olarak bin 340 dolar seviyesinden işlem gördüğü ifade edildi. Ethereum’un ayrıca, günlük işlem hacminde de 12 milyar dolar barajını aştığı dile getirildi.  

Son 7 gün içerisinde yüzde 2 değer kazanan Bitcoin ise günlük 9 milyar dolarlık bir işlem hacmine ulaşabildi. Ethereum böylece, kısa bir süreliğine dünyanın en popüler kripto para birimi haline gelmiş oldu.  

Bitcoin, 2020 yılı sonlarında hızlı bir ivme yakalayarak rekor kırmıştı

Bitcoin Rekor

Diğer yandan Bitcoin, 2020 yılı sonlarında hızlı bir ivme yakalayarak rekor kırmıştı. Popüler kripto para birimi, kısa bir süre önce de 41 bin dolar seviyesine ulaşarak rekor tazelemişti. En yüksek değerini 2018 yılının Ocak ayında gören Ethereum ise hızlı bir değer kazanımı yaşamasına rağmen hala tüm zamanların rekoruna ulaşamamıştı. Ethereum’un işlem hacminde yaşanan artışın, Bitcoin’in yükselişinden etkilenmiş olabileceği tahmin edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin, 1 Günde Yüzde 18 Değer Kaybederek 33 Bin Dolar Seviyesine Geriledi! 

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tesla ’yı Geride Bıraktı 

Genelde Yatırım Aracı Olarak Kullanılan Bitcoin 21. Yüzyılın Altını Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz