Xiaomi, yeni bir kablosuz şarj cihazı tanıttı. Xiaomi Mi Air Charge olarak anılan bu yeni cihaz, birkaç metre öteden bile akıllı telefonu şarj edebiliyor. 

Çin merkezli teknoloji üreticisi Xiaomi, yenilikçi yaklaşımı ve ürünleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Şirket geliştirdiği inovatif çalışmalarını şimdi ise bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Xiaomi akıllı telefonu birkaç metre öteden dahi şarj edebilen yeni şarj cihazını tanıttı. İçerdiği teknoloji sayesinde telefonla temas etmeden şarj edebilen bu yeni ürün şarj aletleri alanında yenilikçi oluşuyla öne çıkıyor.

Xiaomi Mi Air Charge birden çok telefonu şarj edebiliyor

Xiaomi’nin yeni ürünü adından da anlaşılacağı üzere kablosuz bir şarj cihazı. Ancak bu yeni ürün bilindik kablosuz şarj cihazlarından daha farklı. Normalde kablosuz şarj aletlerinde telefonun cihaza temas etmesi gerekiyor ve aslına bakarsanız ortadan sadece kablo kalkıyordu. Xiaomi’nin yeni şarj cihazı ise, açıklamalara göre telefonla temas etmeden de şarj edebiliyor. Bunun yanı sıra cihazın çevresinde birden çok akıllı telefon varsa hepsi birden şarj olabiliyor.

Çinli şirketin tanıttığı bu yeni ürünün teknolojisi aslında uzun süredir konuşuluyordu. Ancak bugüne dek bunu ticarileştiren şirket olmamıştı. Xiaomi’nin yeni adımıyla şirket bu yolda bir ilki gerçekleştirdi. Xiaomi Mi Air Charge ile cihazların uzaktan şarj olması artık gerçek oldu. 

Xiaomi Mi Air Charge’ın tanıtım videosu:

Şirket, internet sayfasında paylaştığı bir blog gönderisinde uzaktan kablosuz bir şekilde telefonları şarj edebilen yeni ürünü hakkında bazı bilgiler de paylaştı. Bu açıklamalarda, cihazın 5 fazlı bir anten dizisine sahip olduğu ve bu antenlerin telefonun nerede olduğunu tespit ettiği bilgisi yer alıyor. Etrafında 144 adet anten kullanılan cihaz bunlar sayesinde dalga iletimi yapabiliyor. Aslına bakarsanız klasik kablosuz şarj altyapısıyla çalışan ürün birkaç metre uzaktaki telefonu bile 5 w ile şarj edebiliyor.

Telefonları uzaktan kablosuz bir şekilde şarj edebilen bu yeni cihazın şu an için demo olduğunu aktaran Xiaomi, ürünü geliştirmeye devam ediyor. Ancak şirketin bu cihazı geliştirmesi ve bu konuda ilk olması bile oldukça önemli. 

Demo olan ve geliştirilmeye devam eden Xiaomi Mi Air Charge’ın fiyatı ve çıkış tarihi hakkında ise henüz yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda Xiaomi’nin yeni şarj cihazı ile ilgili açıklama yapması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Xiaomi, Türkiye’de Akıllı Telefon Üretimi Yapmaya Başlayacağını Duyurdu! 

Xiaomi Mi Band 6; Alexa, GPS ve SpO2 Desteğiyle Gelebilir

Fiyatı ve performansıyla çok konuşulan telefon Xiaomi Mi 10T inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz