Alışılmış araç tasarımlarından oldukça farklı bir tasarıma sahip olan Cybertruck tanıtıldığı günden bu yana gündemden düşmüyor. “gorgeouserika” adındaki Instagram kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda Tesla CEO’su Elon Musk ve Amerikalı ünlü komedyen Jay Leno‘yu, SpaceX genel merkezinin yakınında Cybertruck ile gezerken görüntüledi.

Ünlü komedyenin YouTube kanalı “Jay Leno’s Garage” için içerik üretmek amacıyla aracın içinde oldukları da iddialar arasında. Ayrıca bu rotanın tesadüf olmadığı, video çekimi sırasında Elon Musk tarafından kurulan altyapı ve tünel inşaatı şirketi The Boring Company‘nin yaptığı Los Angeles test tünelinden de geçtikleri düşünülüyor.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın görüntülendiği o anlar:

https://www.instagram.com/p/B7wMYBSgi_u/?utm_source=ig_web_copy_link

Ocak ayı itibariyle piyasa değeri 100 milyar dolara ulaşan şirket, modelin seri üretimine 2021 yılında başlayacak ve 2022 itibariyle yollardaki yerini alacak. Tüm bunlarla birlikte şirketin toplam değeri General Motors ve Ford’un toplamından daha değerli hale geldi.

Öte yandan Berlin’de fabrika inşaatına başlayacak olan Tesla, alman otomobil üreticileri Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz ve Audi gibi dünya çapında otomobil üretmek için önemli bir adım attı.

Ortaya çıkan paylaşımda da açıkça görülebileceği üzere araç seyir halindeyken birçok kişinin dikkatini çekmeyi başarıyor. Direksiyon başında görüntülenen Tesla CEO’su 2019 Aralık ayında’da görüntülenmişti.

Aracın tek motor arkadan itiş, çift motor dört çeker ve üç motor dört çeker olmak üzere üç farklı versiyonu bulunuyor. Elektrikli pick-up modelinin en güçlü versiyonu 0’dan 100 km/s hıza 2,9 saniyede çıkabilirken, araçta pil konusunda da üç farklı donanım paketi sunuluyor. Bu bataryalar 400 km, 480 km ve 800 km menzil sunuyor. Aracın açıklanan 39.900 dolarlık bir başlangıç fiyatı bulunuyor. Diğer versiyonlar ise 49.900 dolar ve 69.900 dolar fiyatla satışa çıkacak.

Elon Musk’tan anket: ‘’Tesla’larda Wicther oyunu olsun mu?’’