amazon personaline corona teşhisi konuldu

Amerikan teknoloji devi Amazon, Seattle’daki ofislerinde çalışan bir personellerinCoronavirüs teşhisi konulduğunu doğruladı. Söz konusu çalışanın 25 Şubat’ta hasta olduğunu belirterek eve gitmiş olduğunu aktaran şirket, personelin karantina altına alındığını ve gerekli desteği sağladıklarını bildirdi. 

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılmaya başlayan Coronavirüsdiğer pek çok sektör gibi teknoloji dünyasındaki şirketler üzerinde de etkinliğini sürdürmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce Amazon, Amerika’nın Seattle şehrindeki ofislerinde çalışan bir personeline Coronavirüs teşhisi konulduğu yönündeki iddiaları doğruladı. Bloomberg’in haberine göre teknoloji devi, çalışanlarını attığı bir elektronik posta aracılığıyla söz konusu gelişmeyle ilgili bilgilendirdi. Şirket tarafından paylaşılan bilgiler, salgından etkilenen personelin 25 Şubat tarihinde hasta olduğunu belirterek eve gitmiş olduğuna işaret etti.  

seattle south lake union amazon ile ilgili görsel sonucu

Seattle ofisinde çalışan personel, Amazon’un Coronavirüs teşhisi konan ilk çalışanı değil. Daha önce teknoloji devinin İtalya’daki ofisinde bulunan 2 personelde de benzer şekilde Coronavirüs vakasına rastlanmıştı. Bu gelişme sonrası şirket, işletmeyle ilgili seyahat planlarını kısıtlamış ve dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçi ağırlayacak olan bazı uluslararası etkinliklerden çekildiğini açıklamıştı. Fakat Seattle ofisinde Coronavirüs teşhisi konulduğu belirtilen personel, şirketin Amerika’daki çalışanları arasında salgından etkilenen ilk personel oldu. 

Bununla birlikte Amazon‘un, Amerika’daki çalışanlarından birinde Coronavirüs olduğu tespit edilen ilk büyük şirketlerden biri olduğu bildirildi. Kısa bir süre önce, Seattle’ın da içerisinde yer aldığı Washington eyaletinde Coronavirüs sebebiyle 9 kişinin hayatını kaybettiği aktarılmıştı. Şirket, yaşanan olayla ilgili olarak virüsten etkilenen ve karantina altına alınan çalışanlarına gerekli desteği sakladıklarını belirtti.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, Adobe ve Realme etkinliklerini iptal etti!

Coronavirüs hakkındaki yanlışlar !

LG ve Samsung Coronavirüs sebebiyle fabrikalarını kapadı!