Okuma Süresi
2 dakika

Elon Musk, Twitter ofisinin kirasını ödememekle suçlanıyor. San Francisco’daki ofise ek olarak birçok ofisin de icralık olabileceği söylendi.

Elon Musk ve Twitter, gündemde kalmaya devam ediyor. Şirketi satın aldıktan sonra tüm düzeni baştan aşağıya değiştiren Musk, şimdi de ofis kirasını ödememekle suçlanıyor. Twitter’ın San Francisco’daki ofis kirasının aylardır ödenmediği belirtildi.

Twitter’ın Ofis Binası İcralık Mı Olacak?

Bloomberg tarafından yayınlanan habere göre California Property Trust, San Francisco’da bulunan ofis binasının 136 bin 250 dolarlık kirayı ödemediği için Twitter’a dava açıyor. Ofisin sahibi olan şirket, kiranın gecikmesini ilk önce 16 Aralık’ta duyurdu. Beş gün içinde ödenmemesi halinde kira sözleşmesinde temerrüde (sözleşmeden doğan bir yükümlülüğe uymamak) düşeceğini bildirdi.

Ayrıca Twitter’ın sözleşmeye uymadığı ve kirayı ödememekte ısrar ettiği de aktarıldı. California Property Trust’dan henüz resmi bir açıklama gelmemiş olsa da, Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre San Francisco Yüksek Mahkemesine şikâyette bulunduğunu açıkladı.

Musk’ın Charter Uçuşları da Henüz Ödenmedi

Elon Musk’ın mali kısıtlamaları gerekçe göstererek Twitter ofisine yeni kurallar koyduğu bilgilerimiz dahilinde bulunuyor. Daha önce ortaya çıkan bir iddia ise Twitter’ın küresel ofislerinin haftalardır kira ödemediğini gösterdi. Ayrıca şirket, CEO Musk’ın charter uçuşları için 197 bin 725 doları da hâlâ ödemedi.

Bir süre önce Musk, Twitter ofisindeki eşyaları açık arttırma ile satışa çıkarmıştı. Heritage Global Partners isimli müzayede evinin düzenlediği açık arttırma, 17 Ocak 2023’te başlayacak ve açılış teklifleri 25 dolardan 50 dolara kadar değişecek.

Musk tarafından yapılan bu değişiklik, Twitter’ın artık eski düzeninin bittiğini ve yeni bir sürecin başladığını gösteren bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra Twitter’da birçok değişiklik daha olmuştu. Uzaktan çalışma sonlanarak tüm çalışanlar tekrar ofise çağrılmıştı. Son olarak Twitter’ın San Francisco’daki merkezine çalışanlarının uyuması için uyuma alanları da oluşturulmuştu.

Twitter’a kira ödemediği gerekçesi ile açılan dava hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Musk, aldığı her karar ve değişiklikle gündemimize düşmeyi başarıyor. Bakalım, Musk açılan dava hakkında herhangi bir açıklama yapacak mı? Olay ile ilgili yaşanacak gelişmeleri takip ediyor olacağız.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz