Mobil Asistan icibot

Türk yazılımcılar tarafından geliştirilen ve COVID-19 salgını sonrası temassız tatil anlayışı kapsamında ilk uygulaması Antalya’da yapılan yerli mobil asistan ‘icibot’, dünya pazarına açıldı. icibot’a, Microsoft’un Türkiye’deki en büyük ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) partnerlerinden biri olan ‘Pargesoft’un ortak olduğu ifade edildi.

Türk yazılımcılar tarafından geliştirilerek üç yıl önce hayata geçirilen ve ilk uygulaması Antalya’da başlayan yerli mobil asistan ‘icibot’, dünyaya açıldı. İlk denemesi Antalya’daki otellerde yapılan ve COVID-19 salgını nedeniyle temassız tatil anlayışının önemli bir unsuru haline gelen ‘icibot’, kısa sürede onlarca otelde uygulanmaya başlandı. icibot’a, Microsoft’un Türkiye’deki en büyük ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) partnerlerinden biri olan ‘Pargesoft’un ortak olduğu ifade edildi. ‘B1’ ve ‘Pargesoft’ ortaklığıyla ise seyahat teknolojileri alanında; yeni ve daha güçlü yatırımlar yapmak adına, ‘İCİ Tech Teknoloji A.Ş’ şirketinin kurulduğu belirtildi.

Bununla birlikte; bu ortaklıkla, ‘icibot’ ve benzeri seyahat teknolojisi uygulamalarının daha güçlü bir teknolojik alt yapı ile sunulmasının ve dünya pazarına açılmasının önünün açıldığının da altı çizildi. Aktarılan detaylara göre; büyük bir ekibi bulunan şirket, geliştirdiği platformlar aracılığıyla dünya çapında binlerce oteli milyonlarca insanla bir araya getirecek. Otellerin misafir ilişkilerine destek sağlayan ve gelirini arttıran mobil uygulamalar, aynı zamanda turizm sektörüne de birçok yeni gelir modeli kazandıracak.

Temassız tatil hedefiyle geliştirilen uygulamalar ile misafirler, otele ilişkin tüm işlemlerini yapabiliyor

Temassız Tatil

Paylaşılan diğer bilgilere göre, temassız tatil hedefiyle geliştirilen uygulamalar ile misafirler; otele girişlerinden çıktıkları ana kadar temas kurmadan ve personel ile yüz yüze görüşme ihtiyacı duymadan, odalarına giriş işlemlerini online yapabiliyor. Bununla birlikte kullanıcılar; otel hakkında bilgi alabiliyor, otel içerisindeki aktiviteleri öğrenebiliyor ve tüm alanlara rezervasyon yapıp özel servisleri satın alabiliyor.

Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim, konuya ilişkin açıklamasında “Pargesoft ve B1 iş birliğiyle geliştirdiğimiz ICIBOT teknolojisi, konaklama sektöründeki birçok önemli ihtiyaca yanıt veriyor. Özellikle COVID-19 salgını önlemlerinin gerektirdiği temassız çözümler, otellerin misafirleriyle daha etkili bir etkileşim kurmasını ve tek bir platform üzerinden en iyi hizmeti sunmasını sağlıyor. Bu çözümün avantajları otellere rekabette öne geçmeyi sağlayacak iç görüler kazandırırken tüketicilerin de kendilerine en uygun hizmetlere daha kolay erişmesinin yolunu açıyor” ifadelerini kullanıyor.

icibot Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Çakar ise iş birliği ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer veriyor: “Bu iş birliği ile B2B tarafında Microsoft Dynamics ürün ailesi ve Power BI gibi güçlü raporlama araçlarıyla otellere yeni iç görüler sunacağız. Pargesoft ve B1’in hem insan kaynağı hem de yirmi yıla yakın güçlü proje tecrübeleri ile ICITECH A.Ş. konaklama ve ağırlama sektörlerinde uluslararası ses getiren teknoloji projelerini gerçekleştirmemizi sağlayacak.” 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

KKTC’nin Yerli Otomobili GÜNSEL, Türkiye’ye Geliyor

Türkiye’nin İlk Yerli 3D Yazıcı Üreticisi ‘Zaxe’, 8 Milyon Liralık Yatırım Aldı! 

Yerli Otomobil için Kullanılacak Lityum Türkiye’de Üretilecek

Ulaştırma Bakanı Yerli ve Milli Elektrikli Scooter Üretileceğini Açıkladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz