gunsel-b9-kktc-teknosafari

Londra’da katıldığı London EV Show kapsamında KKTC ‘nin yerli otomobili Günsel, yoğun ilgi ile karşılandı. Fuarda, Tesla ile karşılıklı standlarda yer alan Günsel, uluslararası satış ağı için önemli bir adım attı.

Elektirkli otomobil sektör, dünya geneli otomotiv piyasasına hükmetmeye başladı. Sıfır emisyon otomobiller ve cihazlar, artık daha çok tercih ediliyor. Ayrıca buna yönelik yasalar da çıkmaya başladı.

Londra’da düzenlenen ve 3 gün süren London EV Show, birçok otomobili bir araya getirdi. Fuarda KKTC ‘nin yerli üretim Günsel otomobili de yer aldı. Etkinlik içerisinde Günsel, ilk modeli B9 ile insanların karşısına çıktı. Büyük bir ilgi ile karşılanan Günsel B9, ilk kez Avrupa kıtasına adım attı.

14-16 Aralık tarihleri arasında üç gün boyunca süren London EV Show’da fuar bölümünün yanı sıra elektrikli otomobil endüstrisindeki yeni teknolojiler, rekabet ve sektörün geleceği de kapalı oturumlarda yapılan sunumlarla masaya yatırıldı.

kktc-gunsel-b9-londra-teknosafari

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve Günsel Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, konu hakkında “İlk modelimiz B9 ile ilk kez Kıta Avrupasına adım atmak, GÜNSEL’in 2016’da başlayan yolculuğunun önemli dönemeçlerinden biri oldu” dedi. London EV Show’da mevcut ve olası tedarikçileri ile bir araya geldiklerini söyleyen Prof. Dr. Günsel, “Londra’da gördüğümüz ilgi ve gerçekleştirdiğimiz distribütörlük görüşmeleri ile seri üretimde son aşamaya geldiğimiz bu dönemde geleceğe güçlü bir adım attık” ifadesini kullandı. Prof. Dr. Günsel, “Ticari olarak ulaştığımız hedeflerimizin yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin bayrağını böylesine önemli bir etkinlikte dalgalandırmak bizler için tarifsiz bir gurur oldu” değerlendirmesini yaptı. Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Gösterdikleri yoğu ilgi ile GÜNSEL’i Londra’da yalnız bırakmayan bütün Türklere en içten teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

PUBG: New State, 45 milyon indirme ardından ilk büyük güncelleme yayınladı

45 TL değerindeki Rayman Origins ücretsiz olarak yayınlandı

Bağımsız geliştiriciler ile yatırımcıları buluşturan IndieWay başlıyor!

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz