evde-harry-potter

Popüler fantastik roman ve film serisi Harry Potter’ın yazarı J. K. Rowling’den, seri hayranlarını sevindirecek yeni bir haber geldi. Dünyaca ünlü İngiliz yazar, Coronavirüs nedeniyle yaşanan karantina sürecini ebeveynler için kolaylaştırabilmek adına “Evde Harry Potter (Harry Potter at Home)” isimli online eğlence merkezinin ücretsiz olarak hizmete açıldığını duyurdu.

COVID-19 nedeniyle dünya genelinde yapılan karantina çalışmaları devam ederken J. K. Rowling’den Harry Potter hayranlarını sevindirecek yeni bir haber geldi. Dünyaca ünlü yazar, “Evde Harry Potter (Harry Potter at Home)” isimli online eğlence merkezinin ücretsiz olarak hizmete açıldığını duyurdu. Rowling resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; açılan online platformun aileler, öğretmenler ve bakıcıların, karantina sürecinde çocukları eğlendirmelerine destek olacağına işaret etti. Bununla birlikte online eğlence merkezinin, bu zor zamanda büyücülük dünyasını kullanıcıların evlerine getireceği de not edildi. Özel olarak hazırlanan sitenin ayrıca; videolar, bulmacalar, testler, yaratıcı fikirler ve makalelerden oluşan çocuklara uygun pek çok aktiviteyi içerisinde bulundurduğu bildirildi.

Serinin dünyaca ünlü yazarı J. K. Rowling, daha önce Coronavirüs krizinin tırmanmasıyla beraber Harry Potter serisinin telif hakkı kısıtlamalarını da esnetmişti. Bu durum, öğretmenlerin öğrencilere seriye ilişkin kitapları okurken çektikleri videoları lisans ücreti ödemek zorunda kalmadan yayınlayabilmelerini mümkün hale getirmişti. Söz konusu karar, yazar ve ajansı tarafından içinde bulunulan sıkıntılı süreçte okuma deneyiminin paylaşılmasını kolaylaştırabilmek adına alınmıştı.  

Platform, ilk kez seriyle tanışan kişilere de uygun

Diğer yandan “Evde Harry Potter” isimli online eğlence merkezinin; hem Harry Potter hayranlarının seriyle ilgili bilgilerini tazeleyebilecekleri, hem de ilk kez seriyle tanışan kişilerin büyücülük dünyasına aşina olabilecekleri şekilde tasarlandığı aktarıldı. Platform, J. K. Rowling ve Warner Bros’un AudibleBloomsburyOverDrivePottermore Publishing ve Scholastic ile iş birliğinin ortak ürünü olarak hizmete sokuldu. Dünyaca ünlü yazar online eğlence merkezinin aynı zamanda, Harry Potter serisini yeni jenerasyon için daha erişilebilir kılma çabalarının bir parçası olduğuna da işaret etti. Platformun, çocuklarla birlikte yetişkin hayranları da karantina günlerinde mutlu edebileceği tahmin ediliyor.  

“Evde Harry Potter” online eğlence merkezine erişmek için tıklayınız.

Minecraft’a, Harry Potter modu

Harry Potter’ın yeni mobil oyunu Magic Awakened duyuruldu

Nikon, Nisan ayı boyunca online fotoğrafçılık kursları videolarını ücretsiz yayınlayacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz