Marvel Filmlerinin Vizyon Tarihleri belli oldu

Koronavirüs sebebiyle diğer tüm sektörlerde olduğu gibi sinema sektöründe de ertelemeler devam ediyor. Black Widow ve Mulan için yeni vizyon tarihlerini açıklayan Disney; başta Marvel filmleri ve Indiana Jones 5 olmak üzere önümüzdeki dönemde çıkacak pek çok filmin vizyon tarihini değiştirdi. Marvel filmlerinin vizyon tarihleri 2022’ye dek uzatıldı.

Disney, ilkbahar ve yaz döneminde çıkması beklenen yeni filmleri hakkında açıklama yaptı. Başta Marvel sinematik evreni dahil olmak üzere birçok yapımın vizyon tarihleri güncellendi. Bu güncelleme kapsamında bazı filmlerin vizyon tarihleri 3 ay ile 1 yıl arasında ertelenmiş oldu. Disney, yeni çıkacak filmleri ve Marvel filmlerinin vizyon tarihleri hakkında yaptığı açıklamada en yakın Marvel filminin 24 Temmuz 2020’de izleyiciyle buluşacağını duyurdu.

Sinema dünyasında birçok film hakkında ertelenme kararı alınmıştı. Disney daha önce en büyük hasılatı Çin’den elde etmeyi bekleyen Mulan, yaklaşık olarak 2 yıldır vizyona girmeyi başaramayan ve bir kez daha şanssızlığa yakalanan The New Mutants ve yılın en sağlam korku filmlerinden biri olması beklenen Antlers filmlerinin ertelendiğini açıklanmıştı. Şirketten daha önce yapılan açıklamada 2020’de potansiyel vizyon tarihlerini açıklanacağı söylenmişti. Dün yapılan açıklamada bazı filmlerin vizyon tarihi belli oldu.

Şirket, Black Widow ve Mulan gibi daha önce ertelenen filmler için yeni vizyon tarihleri belirlerken, hem vizyon takvimindeki bu değişikliğin hem de prodüksiyonların durmasının etkisiyle Indiana Jones 5 ve Thor: Love & Thunder gibi filmler de bir yıl ertelediğini açıkladı. Ayrıca Eternals ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness gibi Marvel filmlerinin de vizyon tarihleri ileri tarihlere atıldı.

Stüdyonun 21st Century Fox anlaşmasıyla devraldığı The New Mutants ve The Woman in the Window için henüz yeni vizyon tarihleri belirlenmedi. Kenneth Branagh’ın yönettiği Artemis Fowl uyarlamasının ise vizyona girmeden doğrudan Disney+’ta yayınlanacağı açıklandı. Öte yandan bir süre önce duyurulan Captain Marvel 2‘nin de vizyon tarihi açıklandı.

Disney’den Açıklanan Yeni Takvim

black widow vizyon tarihi belli oldu

Şirketten yapılan açıklamaya göre Marvel Filmleri 2020 takviminde sadece iki film yer alıyor. Temmuz’da vizyona girecek olan Mulan filminden sonra en yakın film, Black Widow olacak. Filmin vizyon tarihi 6 Kasım 2020 olarak açıklandı.

Mulan – yeni vizyon tarihi 24 Temmuz olarak belirlendi

Black Widow – yeni vizyon tarihi 6 Kasım 2020 belirlendi

Free Guy – 3 Temmuz 2020’den 11 Aralık 2020’ye ertelendi

Jungle Cruise – 24 Temmuz 2020’den 30 Temmuz 2021’e ertelendi

Eternals – 6 Kasım 2020’den 12 Şubat 2021’e ertelendi

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 12 Şubat 2021’den 7 Mayıs 2021’e ertelendi

Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7 Mayıs 2021’den 5 Kasım 2021’e ertelendi

Indiana Jones 5 – 9 Temmuz 2021’den 29 Temmuz 2022

Thor: Love And Thunder – 5 Kasım 2021’den 18 Şubat 2022’ye ertelendi

Captain Marvel 2 – vizyon tarihi 8 Temmuz 2022 olarak açıklandı

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 

Dijital Haber bülteni DigiToll

Marvel’dan, Disney+’a 10 dizi gelecek

Marvel, Deadpool 3’ün çalışmalarına başladı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz