Slack Satıldı

Popüler mesajlaşma uygulaması Slack27.7 milyar dolar karşılığında ‘Salesforce’ isimli bir yazılım şirketine satıldı. Söz konusu satışın, Salesforce’un bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük devir işlemi olduğu ifade edildi. 

Popüler mesajlaşma platformu Slack27.7 milyar dolarlık bir anlaşma ile ‘Salesforce’ isimli yazılım şirketine satıldı. Söz konusu satışın, Salesforce’un bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük devir işlemi olduğu ifade edildi. Anlaşmanın, 2021’in ikinci çeyreğinde tamamlanmasının beklendiği belirtildi. Satış işlemi sonrası; Slack’in kurucu CEO’su Stewart Butterfield’inSalesforce bünyesinde bir operasyon birimi olacak olan mesajlaşma platformunu yönetmeye devam edeceği dile getirildi. Salesforce ise konuya ilişkin açıklamasında, Slack’in Salesforce bulut hizmetlerine derinlemesine entegre edileceğine ve şirketin müşteri yönetimi platformu ‘Salesforce Customer 360’ için yeni bir arayüz olacağına işaret etti.  

Diğer yandan; Marc Benioff tarafından kurulan Salesforce, işletmelere satış yönetimi yazılımları ve bulut hizmetleri sağlayan bir şirketti. Şirket, COVID-19 salgınından etkilenen işletmelere bulut hizmetlerine geçişte destek olduğu için 2020’de rekor bir büyüme görmüştü. Söz konusu satış anlaşması, şirketin bugüne kadarki en büyük ve en iddialı devir işlemi oldu. Slack için ödenecek olan 27.7 milyar dolarlık fiyat etiketinin, geçen yıl 15.7 milyar dolara satın alınan analiz şirketi ‘Tableau’ için ödenen rakamın neredeyse iki katı olduğu ifade edildi.  

Satış ile ilgili konuşan Slack CEO’su: “Yol haritamızı, markamızı veya iş yapma şeklimizi değiştirmiyoruz” 

Slack Satış

Slack kurucu CEO’su Butterfield ise yapılan satış anlaşması sonrası çalışanlarına gönderdiği bir mesajda konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Salesforce’a katılmanın her iki şirket için de dönüştürücü olacağını belirten ButterfieldSlack’in Salesforce’un bir parçası olarak kendi kimliğini korumaya devam edeceğinin altını çizdi. Slack CEO’su, satış ile ilgili açıklamasında ayrıca “Misyonumuz, vizyonumuz, hedeflerimiz, önceliklerimiz, değerlerimiz ve tutkularımız olduğu gibi kalacak. Yol haritamızı, markamızı veya iş yapma şeklimizi değiştirmiyoruz” ifadelerine yer verdi.  

Slack; 2020 yılı içerisinde, Microsoft Teams’in doğrudan Slack’e bir rakip oluşturacak şekilde tasarlanmış olması nedeniyle biraz kan kaybetmişti. Platform, daha önce Avrupa Birliği’nde ABD’li yazılım devi Microsoft’a karşı dava da açmıştı.

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook, Kurumsal Video Görüşmesi Hizmeti Sağlayabilmek İçin Workplace Rooms’u Kullanıma Açtı

Facebook Giphy Sitesini Satın Alıyor

Zoom’a Alternatif Olabilecek Video Görüşme Programları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz