Ethereum Dolar
Okuma Süresi
1 dakika

Bitcoin’in hızlı yükselişinden sonra hızla değer kazanan Ethereum, 1.100 dolar barajını aştı. Kripto para biriminin, 1 gün içerisinde yüzde 30 değer kazandığı ifade edildi.  

Özellikle 2020 yılının son aylarında ciddi bir ivme yakalayarak hızla yükselen ve 30 bin dolar seviyesini geride bırakan Bitcoin’in ardından Ethereum da hızlı bir yükseliş yakaladı ve 1.100 dolar barajını aştı. Kripto para biriminin, 1 gün içerisinde yüzde 30 değer kazandığı ifade edildi. Bitcoin’in yükselişi sonrası, Ethereum gibi ‘altcoin’lerde artış yaşanması da beklenen bir gelişmeydi. Fakat Ethereum’un bu kadar hızlı bir ivme yakalaması, dikkat çekti. Popüler kripto para birimi, 1.100 dolar seviyesini görmesinden kısa bir süre sonra ise 930 dolar seviyelerine geriledi.  

Diğer yandan; söz konusu rakam, Ethereum için tüm zamanların rekoruna tekabül etmiyor. Ethereum’un, geçen yıllarda 1.450 dolar seviyesine ulaşarak tarihi rekorunu kırmış olduğu biliniyor. Dolayısıyla popüler kripto para biriminin, tekrar tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmasının biraz daha zaman alacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte; Ethereum’un Bitcoin’e benzer bir şekilde istikrarlı bir ivme yakalaması durumunda, kendi rekorunu da hızla geride bırakması bekleniyor. Analistler; Bitcoin’den sonraki en popüler kripto para olan Ethereum’un, birkaç ay içerisinde 1.200-1.300 dolar seviyesine ulaşacağını öngörüyor. 

Uzmanlar, Ethereum ile ilgili ciddi bir değer artışı beklemek için henüz erken olduğuna işaret ediyor

Ethereum Değer Artışı

Öte yandan; uzmanlar, Ethereum ile ilgili istikrarlı bir yükseliş ve ciddi bir değer artışı beklemek için henüz erken olduğuna işaret ediyor. Analizlerin birçoğu, Ethereum’un henüz piyasada Bitcoin kadar yer edinemediğini ve istikrarlı bir yükseliş için biraz daha yolu olduğunu dile getiriyor. Fakat kripto para piyasasının da son dönemlerde ciddi bir popülarite yakaladığı biliniyor. Bitcoin’in de kısa bir süre önce; 34 bin dolar seviyesini görerek rekor tazelemiş olması, birçok kişi için Ethereum’a ilişkin beklentileri de yükseltiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bitcoin’den Yeni Rekor: 28 Bin Doları Aştı

2020’nin En İyi Bitcoin Cüzdan Uygulamaları

Genelde Yatırım Aracı Olarak Kullanılan Bitcoin 21. Yüzyılın Altını Olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz