tom hanks coronavirüs

İlk olarak 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde tespit edilen ve bugüne kadar 113 ülkeye sıçrayan coronavirüs ünlü Hollywood oyuncusu Tom Hanks’te de görüldü. Tom Hanks, Instagram hesabından yaptığı açıklamada kendisinde ve eşinde coronavirüs testlerinin pozitif çıktığını açıkladı.

Dün akşam Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus Cenevre’de gerçekleştirmiş olduğu basın toplantısında; şimdiye kadar 4 bin 300’ten fazla insanın hayatını kaybetmesine, 121 binden fazla insanın ise karantina altına alınmasına neden olan coronavirüs (COVID-19) için Coronavirüs Pandemi ilan etti. Çin dışında vaka sayısının 13 kat arttığını belirten Adhanom, kıta ve tüm dünyada geniş bir alanda yayılan ve etkisini gösteren salgın hastalıklara ‘Pandemi’ adını verdiklerini açıklamıştı. Tüm dünyayı etkisi ve korkusu altına alan coronavirüsün yayılma hızı Çin’de yavaşlamaya başlamışken, yeni tip coronavirüs (COVID-19) Avrupa ve Amerika’da ise hızla artarak yayılıyor. 

Slovakya ve ABD’nin başkenti Washington’da coronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmişti. İtalya’da ise gıda, eczane gibi mağazalar hariç ülkedeki tüm mağazaların kapatılması kararı alındı. Ülkeleri tedirgin eden coronavirüs alınan tedbirlere rağmen yayılmaya devam ediyor. 

Hollywood efsanesi Tom Hank’te de söz konusu coronavirüs tespit edildi. Oscar ödüllü oyuncu Warner Bros’un Elvis Presley’in hayatını konu alacak filmde Presley’in uzun zaman menajeri olan Albay Tom Parker’ı canlandırmak için hazırlık yapıyordu. Şu anda Avustralya’da bulunan ünlü oyuncu Tom Hanks ve eşi Rita Wilson’da coronavirüs tespit edildi.

Sosyal medyada ortaya çıkan haberlerin ardından ünlü Hollywood oyuncusu Tom Hanks, Instagram hesabından yapmış olduğu bir paylaşımla kendisinin ve eşinin coronavirüse yakalandığını doğruladı. Hanks, yapılan coronavirüs testlerinin pozitif çıktığını, bir süre karantina altında kaldıklarını, daha fazla test ve gözlemden geçeceklerini belirtti.

Tom Hanks coronavirüs hakkındaki paylaşımı:

tom hanks coronavirüs instagram

Sinema sektörü de etkileniyor

Coronavirüs sadece insan sağlığını değil tüm sosyal hayatı, işleyişi, çalışma hayatını da büyük ölçüde etkiliyor. Coronavirüs salgını sebebiyle birçok büyük organizasyon, sosyal etkinlikler, fuarlar iptal oluyor. 

Teknolojiden ekonomiye, sağlıktan turizme kadar neredeyse her sektörü etkileyen coronavirüs sinema sektörünü de büyük ölçüde etkileyeceğe benziyor.

Riverdale dizisinin setinde çalışan bir kişinin coronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle  çekimler durdurulmuştu. No Time to Die ve Peter Rabbit 2: The Runaway filmleri, corona virüsü nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı. 

Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nün dün Cenevre’de Coronavirüs Pandemi (Küresel Salgın) ilan etmesinden sonra benzer şekilde birçok etkinlik ve organizasyonun iptal edilmesi söz konusu olacaktır.

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5