Samsung ’un ocak ayının başında satışa çıkarmayı planladığı yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli Galaxy S21+ ’ın Geekbench test sonuçları paylaşıldı. Türkiye’de satışa çıkacak versiyonu olan Exynos işlemcili cihazın test sonuçları, Snapdragon kullanılan modelinin pek de gerisinde kalmayacağını ortaya koydu. 

Güney Kore merkezli teknoloji üreticisi Samsung, yeni amiral gemisi serisi Galaxy S21’i, 14 Ocak’ta resmi olarak tanıtacak. Tanıtımına sayılı günler kalan seri ile alakalı gündeme pek çok iddia ve sızıntı da geldi. Bu bağlamda sektörde güvenilir sızıntılarla anılan Ice Universe’ün paylaştığı bir ekran görüntüsü, Galaxy S21+’ın ülkemizde satışa çıkacak olan Exynos işlemcili versiyonunun Geekbench test sonuçlarını ortaya koydu. 

Ice Universe’ün paylaşmış olduğu görüntülerde yer alan cihazın Galaxy S21+ olduğu hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Ancak söz konusu ekran görüntüsünde yer alan modelin kod numarasından Galaxy S21+ olduğu tahmin ediliyor. Geekbench performans test sonuçları paylaşılan Exynos işlemcili Galaxy S21+’ın, Snapdragon 888’den güç alan versiyonundan çok da geri kalmayacağı bu görüntülerle netleşmiş oldu diyebiliriz. 

Exynos işlemcili Galaxy S21+ ‘ın Geekbench puanı

Geekbench performans testi sonuçlarında, Samsung’un kendi işlemcisi Exynos’tan gücünü alan Galaxy S21+’ın tek çekirdek performansında 1.089, çoklu çekirdek performansında ise 3.617 puan aldığı görülüyor. Geçen yıl piyasaya çıkan Galaxy S20+ ise tek çekirdekte 818, çoklu çekirdekte ise 3.076 puan almıştı. Galaxy S21+’ın Snapdragon 888’li modeli ise aynı testlerden tek çekirdekte 1.120, çoklu çekirdekte ise 3.319 puan almıştı. Her iki yeni S21+’ın performans sonuçları göz önüne alındığında, Exynos işlemcili modelin Snapdragon versiyonundan pek de geride kalmayacağı öngörülüyor. 

Geekbench testlerine bakıldığında, Snapdragon 888 işlemcili versiyonun Exynos işlemcili Galaxy S21+’tan daha fazla performans sunacağı ortaya çıkıyor. Yine Güney Koreli şirketin iki modeli arasındaki farkın çok fazla olmaması, Exynos işlemcili cihazların satıldığı ülkeler için olumlu bir sonuç verebilir. Her iki cihaz arasında sadece işlemci farkı olduğunu diğer teknik özelliklerinin tamamen aynı olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir:

Samsung ‘Galaxy S21’ Serisinin Yurt Dışı Satış Fiyatları Ortaya Çıktı! 

Samsung, ‘Galaxy S21’ Ailesini Çin’de Ön Siparişe Açtığını Duyurdu 

Bitcoin rekor kırdı, Cyberpunk 2077 Ps4, Netflix ‘te dizi dinleme dönemi başlıyor – DigiToll #46:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz