Çevrim içi çok oyunculu Among Us, aylık aktif oyuncu sayısında yeni bir tarihi rekor kırdı. Araştırma firması Neilsen’ın paylaştığı verilere göre, Among Us’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 500 milyona ulaştı. Elde edilen bilgiler Among Us’ı tarihin en popüler oyunu rekorunu kırdığını gösteriyor.

Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilip yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu Among Us bu yıl popülerliğinin zirvesine ulaştı. Oyun büyük bir atılımla yeni bir tarihi rekora da imza atmış oldu. Pazar araştırma firması Neilsen/SuperData’nın paylaştığı verilere göre, Among Us’ın aylık kullanıcı sayısı yaklaşık 500 milyon seviyelerine ulaşmış durumda. Söz konusu veriler Among Us’ın tarihin en popüler oyunu olduğunu ortaya koyuyor. 

Among US 500 milyon kullanıcıya ulaşsa da, geliştirici firma çok para kazanmıyor

Özellikle bu sene yıldızı parlayan Among Us’ın aktif oyuncu sayısı ciddi bir seviyeye ulaşmış olsa da, oyunun yapımcılarının elde ettiği gelir bu durumun yanında oldukça düşük bir seviyede kalıyor. Among Us’ın aylık aktif oyuncu sayısı hakkında açıklamalarda bulunan SuperData; “Among Us’ta para harcanacak çok fazla şey olmadığı için gelir rakamları görece küçük seviyede. 5 dolarlık fiyata sahip olan PC versiyonu, oyuncu havuzunun çok küçük bir kısmını (%3) oluşturmasına rağmen toplam gelirde en büyük paya (%64) sahip.” dedi. 

Çıkışını gerçekleştirdiği 2018 Haziran ayında Android ve iOS platformlarında ücretsiz yayınlanan oyun, daha sonra ise PC’ye gelmişti. Kasım 2018’de PC platformu için de yayınlanan oyun 5 dolarlık bir etiketle oyuncuların beğenisine sunulmuştu. Çıkışının üzerinden iki yıldan fazla bir süre geçen oyunu 2020 yazına kadar ise neredeyse pek bilinmiyordu. Among Us, yazın gerçekleştirdiği yükselişten sonra tüm dünyada oynanmaya ve sevilmeye başladı.

İlk olarak Android, iOS ve PC için sunulan oyun bu ay itibariyle ise Xbox Game Pass ve Nintendo Switch’e de eklendi. Geliştirici firma oyunun ayrıca 2021 yılında Xbox konsolları için de yayınlanacağını duyurdu. Among US ‘ın PlayStation’a da gelmesi bekleniyor. Ancak bu durumla alakalı yapılan resmi bir açıklama şu an için yok.

İlginizi Çekebilir:

‘Among Us’ Oyuncularına Büyük Spam Saldırısı! 

Among Us, 2021 Yılında ‘Xbox’ Oyun Konsoluna Geliyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz