YouTube Farklı Cihazlara Senkronize İndirme

YouTube, platformdaki içerikleri farklı cihazlara senkronize bir biçimde aynı anda indirme özelliğini test ediyor. Yeni özelliğe, uygulamanın Android platformundaki stabil ve ‘beta’ versiyonu üzerinden erişilebildiği ifade ediliyor.  

Çevrim dışı oynatma için içerik indirme özelliğinin, YouTube Premium’un en sevilen özelliklerinden biri olduğu biliniyor. Android Police’in haberi, sosyal medya devinin söz konusu özelliği geliştirmeye yönelik bir hamle yaptığına işaret ediyor. Aktarılan detaylara göre YouTube, platformdaki içerikleri farklı cihazlara senkronize bir biçimde aynı anda indirme özelliğini test ediyor. Yeni özelliğe, uygulamanın Android uygulamasının stabil ve ‘beta’ versiyonu üzerinden erişilebildiği belirtiliyor. Fakat ‘Android Police’, özelliğin henüz kullanılabilir durumda olmadığının altını çiziyor.  

Uygulamanın ‘Ayarlar’ bölümünde, ‘Cihazlar Arası Çevrim Dışı Ayarlar’ başlığı altında yeni bir seçenek görüldüğü ifade ediliyor. Söz konusu seçeneğin, kullanıcıların hangi cihazları senkronize etmek istediğini tercih etmesini mümkün kıldığı ve indirme işlemine izin verdikleri cihazları seçebildikleri bir açma-kapama butonu içerdiği dile getiriliyor. ‘Android Police’, iki Android cihaz üzerinden denedikleri özelliğin cihazları senkronize etmediğine işaret ediyor. Ayrıca hala bazı Android cihazlarda, özelliğin görünür durumda olmadığı belirtiliyor. Dolayısıyla YouTube’un; söz konusu özelliği, kısıtlı bir kullanıcı kitlesine açtığı veya yayınlamasının hemen ardından kaldırdığı tahmin ediliyor.  

YouTube kodlarındaki farklı cihazlara senkronize indirme özelliği, 2018 yılında da görülmüştü

YouTube Senkronize İndirme Özelliği

Diğer yandan; YouTube bünyesindeki senkronize indirme özelliği, daha önce 2018 yılında da ‘Android Police’ tarafından incelenen kodlarda tespit edilmişti. Özelliğin 2 yıldan fazla bir sürenin ardından tekrar görülmüş olması, yaygın kullanıma açılma ihtimalinin yüksek olduğunu da ortaya çıkardı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube, Shorts Özelliği için Değişikliğe Gidiyor

YouTube, Türkiye’de Yerel Temsilcilik Açma Kararı Aldığını Açıkladı!

YouTube, Alkol ve Şans Oyunlarına İlişkin Reklamları Sınırlandırma Seçeneği Ekleyecek 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz