PCI Checklist
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Banka ve ödeme kuruluşları adına üye işyeri olan e-ticaret sitelerinin siber güvenliğini değerlendiren yerli girişim şirketi PCI Checklist, ekibine finans ve siber güvenlik sektöründen yatırımcı ve danışman olarak önemli isimleri dahil ettiğini duyurdu. Kadroya dahil edilen yeni danışman ve yatırımcılar arasında; SC Yönetim & Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko, AtarLabs ve Innovera’nın kurucuları Burak Dayıoğlu ve Murat Tora da yer aldı. 

Banka, ödeme kuruluşlarının üye işyeri ve e-ticaret sitelerinin siber güvenlik risklerinin ölçümlenmesi, PCI-DSS’nin Türkiye ve dünyadaki uygulamalarının iyileştirilmesi amacıyla 2019 yılının Nisan ayında Workup İş Bankası hızlandırma programından çıkarak kurulan ve Ocak 2020 tarihinde İş Bankası Yenilikçi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Maxis liderliğinde ilk yatırım turunu kapatan PCI Checklistekibine finans ve siber güvenlik sektöründen yatırımcı ve danışman olarak önemli isimleri dahil ettiğini duyurdu. Şirketin kadrosuna dahil ettiği yeni danışman ve yatırımcılar arasında; SC Yönetim ve Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko, Atar Labs ve Innovera’nın kurucularından Burak Dayıoğlu ve Murat Tora da yer aldı. Yatırımcı listesinde ayrıca, Maxis ve Workup baş mentoru Ömer Erkmen’in de bulunduğu ifade edildi.  

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan PCI Checklist Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Kıvanç Harputlu, açıklamasında “Bütünsel siber güvenlik anlayışımız ile online ödeme ekosisteminde güvenli e-ticaret, güvende müşteri dönemini başlattık. Bankalarımız ve ödeme hizmet sağlayıcılarının ihtiyaçları doğrultusunda tüm e-ticaret sektörüne katkı sağlayan bir ürün oluşturduk. İki yıl içinde 6 banka, 2 ödeme hizmet sağlayıcısı tarafından aktif kullanılan ve 8.500 e-ticaret sitesinin periyodik siber güvenlik risk analizlerini yapan bir şirket haline gelirken, geçtiğimiz yılı 11 katlık bir büyüme ile kapattık” ifadelerine yer verdi.  

Bu bakış açısının yurtdışında da karşılık bulmaya başladığını ve yurtdışı pazarlarda da yüksek ilgi gördüklerini vurgulayan Harputlu, daha sonra sözlerine şöyle devam etti: “PCI Checklist’i global bir marka yapma hedefimizin yapı taşları arasında Türkiye’nin en güçlü siber güvenlik topluluğunu oluşturmak bulunuyor. Bu hedefe adım adım yaklaşırken böylesine değerli isimlerden bu güveni kazandığımız için ayrıca mutluyuz. Yakın zamanda bu topluluğa yatırımcı, danışman ve iş ortağı olarak yeni isimler de dahil olacak. PCI Checklist’i sektörün global siber güvenlik markası yapmak için her gün daha fazla çalışıyoruz. Aldığımız bu yatırımlar ve desteklerle 2022 yılı hedeflerimiz doğrultusunda yurtdışı satışlarını artırmayı ve e-ticaret sitelerine özgü siber güvenlik pazaryeri yapısını yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz.”

AtarLabs ve Innovera kurucusu Dayıoğlu: “PCI Checklist, sektörü herkes için geliştiren bir girişim”

Dahili köprü turuna katılan SC Yönetim & Danışmanlık Kurucusu Dr. Soner Canko ise PCI Checklist’in siber güvenlik farkındalığının tüm oyunculara yayılmasını sağlayan ve online ödemelerin güvenliğine ciddi katkıda bulunan yerli bir girişim olduğunu vurguladı. Canko, konuya ilişkin açıklamasında “Çıktıkları bu yolda 1 yıldır PCI Checklist ile birlikteyim ve bu genç, dinamik ekiple çalışmaktan büyük keyif aldım. Yeni sürecimizde PCI Checklist’i global bir marka yapmak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.  

AtarLabs ve Innovera’nın kurucusu Burak Dayıoğlu ise konuyla ilgili şöyle konuştu: “Elektronik ticaret hayatımızın ayrılmaz bir parçası ve onun güvenliğini sağlamak hayati öneme sahip. Bankalara ve e-ticaret firmalarına sağladıkları çözümleri ile PCI Checklist, sektörü herkes için geliştiren, e-ticarete güveni artıran ve uluslararası rekabet gücü yüksek bir girişim. Inovatif ve bütünleştirici yaklaşımını çok beğendiğimiz PCI Checklist’in büyümesine katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyacağız.” 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Türkiye ’de Günlük 6,2 Milyon Adet E-Ticaret Siparişi Veriliyor

Netflix Dizi ve Filmlere Özel Ürünlerin Bulunduğu E-Ticaret Sitesi Açtı: Netflix.shop

E-Ticaret Harcamaları, Pandemi Sürecinde Yüzde 45 Arttı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz