Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Facebook, Facebook Gaming bünyesinde bulunan ve içinde şu an için 5 oyunun bulunduğu yeni bulut tabanlı oyuncu servisini tanıttı. Facebook ‘un, yeni bulut tabanlı oyuncu sistemi için beta test aşamasında olduğu şu an için sınırlı sayıdaki kullanıcıya hizmet verdiği ifade edildi.

Oyun sektörünün her geçen gün daha da gelişmesi ve yayılmasıyla birlikte NVIDIA, Google, Amazon ve Microsoft gibi önemli şirketler bu alana yoğunlaşmaya başladı. Edinilen yeni bilgilere göre sosyal medya platformu Facebook’ta bulut tabanlı oyun sistemine el atacak.

Facebook Gaming bünyesi altında bulunan ve oyuncuların yüksek kalitedeki oyunları oynayabileceği yeni bulut tabanlı servis tanıtıldı. Facebook’un bulut tabanlı oyuncu servisinin şu anda sınırlı sayıdaki kullanıcıyla beta test aşamasında olduğu belirtiliyor. 

Facebook ‘un bulut tabanlı oyuncu sistemi 5 oyunla hizmete açılacak

Facebook’un bulut tabanlı oyuncu servisinde şu an için 5 oyunun bulunduğu ve hizmete bu oyunlarla başlayacağı açıklandı. Halihazırda 200 binden fazla kullanıcısı bulunan servise Asphalt 9: Legends gibi oyunların ekleneceği ifade ediliyor. 

Facebook Oyun Girişimleri Başkan Yardımcısı Jason Rubin, yeni servisle alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Rubin: “Bir ekosistemin parçası olmaya çalışıyoruz. İnsanların, nerede isterlerse orada oynayabilmelerini sağlıyoruz. Daha hafif bir deneyimle başladığımız için çok mutluyuz. Yükleme süreci sadece bir tıktan oluşuyor” sözlerini kullandı.

Facebook, oyun sektörüne ilk olarak 2018 yılında Madrid merkezli bir bulut oyunculuk servisi start-up’ı olan PlayGiga’yı alarak giriş yapmıştı. Bu bağlamda Rubin, Facebook’un bir buçuk senedir bulut tabanlı oyunculuk sistemi üzerine çalışmalar yaptığını dile getirdi.

2,7 milyar aktif kullanıcısı bulunan Facebook’un topluluklardan oluştuğunu ve oyuncu topluluklarında geçirilen sürenin her geçen gün arttığını dile getiren Rubin sözlerine şöyle devam etti:  “Oyunculuğun daha büyük bir topluluk haline geldiği apaçık ortada. Oyuncu kullanıcılarımızın sadece yarısı Facebook’ta oyun oynuyor ve bu, (bulut oyun servisi) aradaki farkın kapanmasına yardımcı olacak. Bizim sunduğumuz oyunlar sebebiyle ortada büyük bir fark var. İnsanlar, Facebook’tan çıkmadan daha fazla oyun oynayabilecekler.”

İlginizi Çekebilir:

Türk Geliştiriciler Tarafından Üretilen Mobil Oyunların İndirilme Sayısı, Dünya Ortalamasının İki Katına Çıktı 

Z Kuşağı Üyelerinin Yüzde 54’ü, Kendini Mobil Oyuncu Olarak Tanımlıyor 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz