Facebook Spotify İş Birliği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Facebook ve Spotify, ‘Project Boombox’ isimli bir proje için iş birliği yaptıklarını duyurdu. Proje kapsamında, Facebook’a yeni müzik özellikleri entegre edileceği dile getirildi. Söz konusu özelliklerin, kullanıcıların Facebook uygulamasını kullanırken müzik dinlemelerini mümkün kılacağı belirtildi. 

Facebook ve Spotify, ‘Project Boombox’ isimli bir proje için iş birliği yaptı. Proje kapsamında, Facebook’a yeni müzik özellikleri entegre edileceği dile getirildi. Söz konusu özelliklerin, kullanıcıların Facebook uygulamasını kullanırken müzik dinlemelerini mümkün kılacağı belirtildi. Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, yapılan iş birliğini Casey Newton ile Discord üzerine gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında açıkladı. Aktarılan detaylara göre; iş birliği kapsamında, Facebook’a Spotify’dan müzik veya sesli içerik dinlemeye olanak tanıyan yeni bir uygulama içi oynatıcı eklenecek. Kullanıcılar bu sayede, uygulamadan ayrılmak zorunda kalmadan Spotify içeriklerine erişim sağlayabilecek.  

Diğer yandan; Facebook, güncel olarak iş birliği kapsamında atılacak adımları şirket içerisinde ‘Project Boombox’ ismiyle kodluyor. Şirketin, kısa bir süre önce ‘podcast’ yayınlarına ilişkin birkaç yeni özelliği daha bünyesine dahil etmiş olduğu biliniyor. Bu ‘podcast’ özelliklerinin de Spotify iş birliği ile platforma ekleneceği tahmin ediliyor. Uygulama içerisine eklenecek olan ses oynatıcının ise hem müzikleri hem de ‘podcast’ yayınlarını destekleyeceği belirtiliyor. Bununla birlikte, hem ücretli aboneler hem de uygulamayı ücretsiz kullanan kişiler için oynatma seçenekleri bulunacağı dile getiriliyor. 

Facebook ve Spotify, geçmişte de içeriklerin hikayelere entegrasyonu için birlikte çalışmıştı

Facebook Spotify

Öte yandan; bir Spotify sözcüsü, konuya ilişkin açıklamasında amaçlarının her zaman Spotify’ı tüm platformlar ve cihazlarda kullanılabilir hale getirmek ve bu sayede içerikleri daha fazla insana ulaştırmak olduğuna işaret etti. Yapılan iş birliğinin, bu entegrasyon çalışmalarının başka bir adımı olduğu dile getirildi. İki şirket, geçmişte de Spotify içeriklerinin Facebook ve Instagram hikayelerine entegrasyonunun sağlanabilmesi için iş birliği yapmıştı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify’ın “Hey, Spotify” Sesli Komut Özelliği Kullanıma Sunuluyor

Spotify, Masaüstü Sürümü ve Web Arayüzünde Yeni Bir Tasarımı Kullanıcı Beğenisine Sunduğunu Duyurdu! 

Facebook ’un Clubhouse Benzeri Yeni Soru-Cevap Platformu: Hotline

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz