Spotify Yeni Masaüstü Tasarımı

Dijital müzik platformu Spotify, masaüstü sürümü ve web arayüzünde 26 Mart itibarıyla yeni bir tasarımı kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Yeni görünümün, platformu çok daha kullanıcı dostu bir hale getirdiği ifade edildi. 

Popüler dijital yayın platformu Spotify, masaüstü sürümü ve web arayüzünde 26 Mart’tan itibaren yeni bir tasarımı kullanıcı beğenisine sunduğunu duyurdu. Platformun kavuştuğu yeni görünümün, Spotify’ın web ve masaüstü sürümünü çok daha kullanıcı dostu bir hale getirdiği belirtildi. Spotify, masaüstü deneyimi platformun dünyaya açılan ana penceresi olduğu için bu değişimi hafife almadığına işaret etti. Şirket; aylarca süren testler ve araştırmalarla başladığı süreçte, kullanıcılar ile konuştu ve bolca geri bildirim topladı.  

Yeni tasarım ile birlikte masaüstü uygulaması ve web arayüzünde yıllarca kullanılabilecek sade ve daha çok kontrol sunan bir deneyim yaşanacağının da altı çizildi. Aktarılan detaylara göre; yeni tasarım, 26 Mart itibarıyla kullanıcılarla buluşmaya başlayacak ve ilerleyen haftalarda dünya genelindeki tüm ‘Free’ ve ‘Premium’ kullanıcıların erişimine açılacak. Bu noktadan sonra tüm Spotify kullanıcıları, üyelik tipleri fark etmeksizin web arayüzü ve masaüstü sürümünün yeni tasarımına erişebiliyor olacak.  

İşte Spotify web ve masaüstü sürümüne yeni tasarım ile birlikte gelen yenilikler! 

Spotify Yeni Tasarım

Spotify web ve masaüstü sürümüne yeni tasarım ile birlikte gelen yenilikler arasından en çok öne çıkanlar ise şu şekilde: 

  • Sevdiğiniz içeriklere kolayca erişebileceğiniz iyileştirilmiş yeni görünüm: “Ara” bölümü artık gezinme sayfasının sol tarafında yer alıyor. Bununla birlikte, dinleyicilerin profil sayfalarına getirilen yenilikle artık kullanıcıların en çok dinlediği sanatçı ve şarkılar da bu kısıma yerleştiriliyor. Dinleyiciler ayrıca, bundan sonra menüde yer alan “…”ikonuna tıklayarak herhangi bir şarkı ya da sanatçı için radyo oturumu başlatabiliyor. 
  • Daha kolay çalma listesi oluşturma ve daha fazla kontrol: Çalma listelerine açıklamalar yazma, görseller yükleme, var olan çalma listesine şarkılar sürükleyip-bırakma ve yeni veya mevcut çalma listelerine yeni şarkı ya da podcast’ler eklemek ya da bulmak için yeni bir yerleşik arama çubuğunun kullanılması gibi dinleyicilerin çalma listelerini kendilerine göre özelleştirmeleri için geliştirilen yeni yöntemler de yenilenen tasarım ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunuldu.  
  • Çevrimdışı kullanım moduyla bant genişliğinde tasarruf: Premium kullanıcılar, artık masaüstü uygulamasında favori müzik ve ‘podcast’ yayınlarını çevrimdışıyken dahi tekrar tekrar dinleyebilmek için “İndir” butonuna tıklayıp indirebiliyor. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Spotify, ‘Spotify HiFi’ İsimli Yeni Premium Abonelik Özelliğini Duyurdu

Spotify, Premium Abone Sayısını 155 Milyona; Aylık Aktif Kullanıcı Sayısını ise 345 Milyona Yükseltti

Spotify Aile için Premium’a Zam Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz