Twitch Watch Parties

Amazon’un yayın platformu Twitch, yeni özelliklerini denemeye başladı. ABD’de denenmeye başlayan yeni Twitch Watch Parties özelliği sayesinde, yayıncılar ve izleyiciler aynı anda Amazon prime Video üzerinden içerik seyredebilecek.

Son zamanların en popüler yayın platformlarından biri Twitch. Bu yayın platformu ilk başta oyun odaklı kurulmuş bir yayın platformu olsa bile şuan, farklı türlerde yayınlara da ev sahipliği yapıyor. Bunların en başında sanat ve Just Chatting yani muhabbet yayınları geliyor.

Twitch’deki Just Chatting yayınları son dönemde oldukça popüler. Genel de yayıncıyı desteklemek için atılan bağış ile bir video gönderiliyor, daha sonra yayıncı bu videoyu izliyor ve kendisini izleyen kitle ile gönderilen video, şarkı vb. konularda sohbet ediyor.

Amazon, son zamanların en çok tutan yayın türlerinden biri olan bu Just Chatting’i çok daha genişletmek peşinde. Bu yüzden şu an ABD’de onaylanmış yayıncıları ile Twitch Watch Parties özelliğini denemeye başladı.

Twitch Watch Parties nedir?

Twitch Watch Parties nedir

Karantina zamanlarında izlenme oranları ciddi anlamda yükselen Twitch, yeni yasal düzenlemelerini ve yeni özelliklerini duyurmaya başladı. Son zamanlarda yavaş yavaş, yayıncı ve izleyici kaybeden Twitch, son dönemde izlenmelerin bir anda katlanması ile yüzü gülen dijital şirketlerden biri haline geldi. Bu yüzden yeni özelliklerini bir an önce denemek isteyen Twitch, Watch Parties isimli özelliğini denemeye başladı. İlk olarak Amerika’da olan, onaylı yayıncılarına bu hizmeti açan Twitch, ilerleyen zamanda bu özelliği tüm dünyaya açmayı planlıyor. Watch Parties özelliği son derece basit bir mekaniğin üzerine kurulu. Aynı Netflix Party gibi bir çalışma mantığına sahip. Ama burada birkaç arkadaş, online olarak toplanmıyor, yayını izleyen herkes yayıncısı ile birlikte Amazon Prime Video içerikleri tüketiyor. Tabii yayını izleyen herkes bu özelliği kullanamıyor. Twitch Watch Parties özelliğine giriş yapabilmek için katılımcıların Amazon Prime Video hesapları olması gerekiyor. Just Chatting yayınlarında olan mantık ile Amazon Prime dizilerinin ve filmlerinin izlenebileceği bu özelliğin ne zaman diğer ülkeler için açılacağı bilinmiyor. 

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

Daha Fazlası:

Twitch, çıplaklık politikası hakkında güncelleme yaptı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz