BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

COVID-19 riskinin arttığı, Türkiye haritasının neredeyse tamamının kırmızıya büründüğü ve hem ekonomik hem de manevi olarak fazlasıyla etkilendiğimiz bu süreçte biraz da olsa gülmeye ihtiyacımız var. Bu nedenle, acil ve gerekli durumlar dışında evden çıkmamanız gereken bu dönemi keyifli hale getirebilmeniz için BluTV’nin en iyi komedi filmlerini sizler için listeledik. İşte ‘BluTV en iyi komedi filmleri’, ‘BluTV’de izlenecek komedi filmler’, ‘BluTV’de izlemeniz gereken en iyi komedi filmleri’, ‘BluTV yerli ve yabancı en iyi komedi filmleri’ ve ‘BluTV komedi filmleri’…

IMDb puanlarına göre hazırladığımız listemizde, eski yapım ve günümüz komedi filmlerini bulacaksınız. İşte ‘BluTV’de izlenecek komedi filmler’, ‘BluTV’de izlemeniz gereken en iyi komedi filmleri’, ‘BluTV yerli ve yabancı en iyi komedi filmleri’ ve ‘BluTV komedi filmleri’…

İşte en yüksek puanlı BluTV komedi filmleri!

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

En yüksek puanlı BluTV komedi filmleri şu şekilde:

Her Şey Çok Güzel Olacak IMDb: 8.1 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

BluTV en iyi komedi filmleri listesine ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filmiyle başlıyoruz. Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’u izlediğimiz film, üç yıldır birbirini görmeyen Nuri ve Altan adında iki kardeşin başlarından geçen macerayı konu alıyor. Bir kavga esnasında üç yıl sonra tesadüfen karşılaşan iki kardeş, başlarını belaya sokar ve güneye kaçarlar. Fakat burada da bela peşlerini bırakmaz. Ömer Vargı’nın yönetmenliğini yaptığı film, Türk sinemasının da kültleri arasındadır.  

Fantastic Mr. Fox IMDb: 7.9 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

Anime, komedi türünde listemize giren ‘Fantastic MrFox’ bir Wes Anderson  filmidir. MrFox ailesini beslemek için zengin bir çiftçiden her akşam tavuk, ördek ve hindi çalmaktadır. Çiftçiler ise tilkiden bıkarlar ve onu öldürmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Fakat yakaladıkları tilki çiftçilerden daha zeki davranacaktır.  

The Big Short IMDb: 7.8 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

BluTV komedi filmleri listemizde yer alan bir diğer film de ‘The Big Short’. Biyografi türünde de izlediğimiz film, dünya ekonomisi hakkında bir bilgiye sahip olan fakat, bankacılık sektörüyle ilgileri olmayan 4 kişinin 2000’li yıllarda yaşanan ekonomik krizi önceden sezmelerini konu alıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Christian Bale, Ryan Gosling, Brad PittJeremy Strong, Steve Carell gibi dünyaca ünlü isimler bulunuyor.

The Hangover IMDb: 7.7 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

Üç seri halinde BluTV’de izleyebileceğiniz ‘The Hangover’ arkadaşlarının düğününden önce bekarlığa veda partisi için Las Vegas’a giden ve sarhoş olan dört arkadaşın bir kaplan, tavuklar ve 6 aylık bir bebekle uyanmalarını konu alıyor. Arkadaşlar işlerin ne zaman kontrolden çıktığının peşine düşerken aynı zamanda damadı bulup düğüne yetişmeye çalışmaktadırlar. 

100 Metros IMDb: 7.6 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

‘100 Metros’ filmi hastalanan ve bu hastalığından dolayı da 100 metre bile yürüyemeyeceği söylenen başarılı bir iş adamının hikayesini konu alıyor. Özgüvenini yeniden kazanmak isteyen Ramon, bir yarışmaya katılır ve onu yarışmaya hazırlayan da anlaşamadığı huysuz kayınpederi olacaktır.  

Instant Family IMDb: 7.3 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

BluTV’de izlenecek komedi filmler arasında olan ‘Instant Family’ birbirilerini seven ve çocuk sahibi olmak isteyen bir çiftin bir anda üç çocukla baş başa kalmalarını anlatıyor. Çift bir çocuk evlat edinmek isterken 3 kardeşle tanışır ve fikirleri değişir. Bir gecede üç çocuklu aile olan çift, bu sırada anne ve baba olmayı öğrenmeye çalışırlar.  

İnşaat IMDb: 7.2 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

Şevket Çoruh, Emre Kınay ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın başrollerinde oynadığı ‘İnşaat’  BluTV’de izlemeniz gereken en iyi komedi filmleri arasındadır. Nizamettin bir mafya liderinin şoförüdür. Ali ve Sudi ise Nizamettin’in inşaatında çalışarak geçimlerin kazanmaya çalışan iki işçidir. Bir gün inşaata ölü bir adamı gömmek zorunda kalırlar. Fakat ilk kez yaşadıkları bu olay son olmayacaktır.  

Marley & Me IMDb: 7.1 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

Başrollerinde Jennifer Aniston ve Owen Wilson’ın yer aldığı ‘Marley & Me’ evliliğin zorlu yanlarını komedi öğeleriyle işliyor. Florida’ya taşınan yeni evli çift John ve Jenny, birbirilerine rakip iki gazetede çalışmaya başlarlar. Çocuk sahibi olmak istemeyen John, eve köpek alarak Jenny’i bu düşüncesiyle ilgili oyalamak ister.  

İyi Biri IMDb: 6.5 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

Başrolde Cengiz Bozkurt’u izlediğimiz BluTV en iyi komedi filmleri arasında olan ‘İyi Biri’ saf ve iyi niyetli Mızrap’ın başından geçenleri hikâyesine taşıyor. Ev ve iş bulmak ümidiyle köpeğiyle birlikte Mersin’e askerlik arkadaşının yanına gitmek için yola çıkan Mızrap, bu seyahati boyunca her çeşit insanla karşılaşır.  

Let The Sunshine In IMDb: 6.0 

BluTV'de İzlemeniz Gereken En İyi Komedi Filmleri

BluTV komedi filmleri listesini ‘Let The Sunshine In’ filmiyle bitiriyoruz. Sevilen oyuncu  Juliette Binoche’yi izlediğimiz film, tutkulu ve hayatı dolu dolu yaşayan Isabelle’nin  aşk hikâyesini konu alıyor. Isabelle, aşk konusunda talihsizlikler yaşasa da tutkusunu asla kaybetmiyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

BluTV, 2021 Yılının Birinci Çeyreğinde de En Yüksek Pazar Payına Sahip Platform Oldu  

‘Exxen’in, Kullanıcı Sözleşmesini ‘BluTV’den Kopyaladığı Ortaya Çıktı!

En İyi Teknoloji Belgeselleri – Bilim ve Teknoloji Belgeselleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz