Facebook Eski Sayfa Tasarımı
Okuma Süresi
1 dakika

Facebook web arayüzünün eski sayfa tasarımı, Eylül ayından itibaren platform yetkilileri tarafından tamamen kaldırılıyor. Kullanıcılar, hala geçici bir süreliğine klasik tasarıma dönebiliyor olsalar da sosyal medya devi, eski tasarıma dönmek isteyen kullanıcıları tasarımın Eylül’den itibaren kullanılamayacağı konusunda uyarıyor.  

Facebook web arayüzünün eski sayfa tasarımı, Eylül ayından itibaren tarih oluyor. Sosyal medya devi, yakın zamanda tüm kullanıcıların yeni tasarıma geçiş yapacağına işaret ediyor. Kullanıcılar, hala geçici bir süreliğine klasik tasarıma dönebiliyor olsalar da platform, eski tasarıma dönmek isteyen kullanıcıları tasarımın Eylül’den itibaren kullanılamayacağı konusunda uyarıyor.  

Diğer yandan; yeni sayfa tasarımı, 2019 yılında gerçekleştirilen “Facebook Geliştiriciler Konferansı” etkinliğinde duyurulmuştu. Tasarım, başlangıçta yalnızca platformun iOS ve Android uygulamalarında test edilmişti. Mart ayında ise sosyal medya devi, yeni sayfa tasarımını Facebook’un masaüstü sürümünde de yaygın kullanıma açmıştı. Fakat kullanıcılar, isterlerse eski tasarımı kullanmaya devam edebiliyordu. Yapılan son güncellemeyle birlikte gösterilen uyarı metni ise platformun, eski tasarımını tamamen rafa kaldıracağını da ortaya çıkarmış oldu.  

Yeni Facebook arayüzü, eski tasarıma göre çok daha sade bulundu

Yeni Facebook Arayüzü

Yeni Facebook arayüzü, eski tasarıma göre çok daha sade bulundu ve kullanıcılar, tasarımın çok daha fazla beyaz alan içerdiğine dikkat çekti. Bunun yanında; yeni tasarımla birlikte, arayüze bir karanlık mod desteği de eklendi. Arayüzün kullanıma sunulmasının ardından Facebook’un ayrıca, “Grup” özelliklerine daha fazla odaklanmış olduğu ve “Facebook Watch” ve “Facebook Gaming” bölümlerine belirgin bir biçimde daha fazla yönlendirme yaptığı ifade edildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Facebook’tan, Türkiye’deki KOBİ’lere 7 Milyon TL Değerinde Yardım

Facebook, ABD Başkanı Donald Trump Tarafından Yapılan Açıklamanın Yer Aldığı Bir Paylaşımı Sildi! 

Facebook, ‘Accelerator’ Programı Kapsamında 30 Girişime Ticaret Eğitimi Verecek 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz