Ana Sayfa Dijital Twitch Türkiye Abonelik Fiyatında İndirim Yaptı: Aylık 9.90 TL’ye Düştü!

Twitch Türkiye Abonelik Fiyatında İndirim Yaptı: Aylık 9.90 TL’ye Düştü!

0
1482

Twitch Türkiye abonelik fiyatlarında ciddi bir indirime gitti. Yapılan resmi açıklamalara göre, Türkiye’de Twitch aylık abonelik ücreti 38.90 TL yerine 9.90 TL olacak. 

Genellikle oyunseverlerin kullandığı dünyanın en büyük canlı yayın platformlarından olan Twitch, Türkiye’deki kullanıcıları için ciddi bir indirim hamlesi yaptı. Twitch’in blog’unda yayınlanan yeni bir açıklamayla, aylık abonelik ücretlerinde indirime gidildiği belirtildi. 

Twitch yaptığı resmi açıklamada, dünyanın dört bir yanından gelen geri bildirimlerin değerlendirildiğini ve bu bağlamda kullanıcıların sevdikleri kanallara abone olarak destek vermenin, özel ifadelere erişmenin her ülkede aynı derecede hesaplı olmadığını belirttiklerini söyledi. Platform, ABD’de 4.99 dolar olan aylık abonelik planının diğer ülkelerde kullanıcılara zorluk çıkardığı için yerel ücretlendirmeye gidildiğini açıkladı. 

Twitch abonelik ücreti Türkiye ’de aylık 9.90 TL olacak

Önümüzdeki birkaç ay içinde, birçok ülkedeki abonelik fiyatlarının yerel yaşam maliyetlerine daha uygun bir şekilde düzenleneceği belirtildi. Platform, ilk olarak Meksika ve Türkiye için bu düzenlemenin getirileceğini de aktardı. Detaylara göre, 20 Mayıs 2021 tarihi itibariyle, Türkiye ve Meksika’da yeni fiyatlandırma politikası uygulanmaya başlayacak. 

Türkiye’deki aboneler, aylık 38.90 TL ödemek yerine belirtilen tarihle beraber artık aylık sadece 9.90 TL (1.20 dolar) ödeme yapacak. Meksika’daki kullanıcılar ise 48 peso (2.41 dolar) ödeme yapacak. 

Meksika ve Türkiye’yi 2021 yılının 3. çeyreğinde Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki birçok ülke takip edecek. 

Twitch yerel ödeme politikasını ilk Brezilya’da denemişti

Twitch’in yerel ödeme politikası çalışmaları ilk olarak Brezilya’da test etmeye başlamıştı. Platform, düşük abonelik fiyatlarıyla birlikte, yayıncıların toplam aylık aboneliklerinin ve abonelik gelirlerinin arttığını aktardı. Son testlerde ise, daha düşük abonelik fiyatları toplam abonelik sayısını ve yayıncının gelirini iki kattan fazla artırdığını açıkladı. 

Twitch’in yeni yerel ödeme politikasının Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkede olumlu sonuç vereceği ve abone sayısında ciddi artışlar yaşanacağı tahmin ediliyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitch Kanalı Açtı! 

Twitch, Tarihinde İlk Kez Haftalık Ortalama 3 Milyon İzleyiciye Ulaşarak İzlenme Rekoru Kırdı 

29 saatlik pil ömrü sunan kablosuz oyuncu kulaklığı Logitech G733 inceleme:

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz