Streamlaps OBS macOS
Okuma Süresi
2 dakika

Yayıncılık için kullanılan en yaygın ve popüler uygulamalardan biri olan Streamlaps OBS, macOS için resmi olarak yayınlandı. Windows sürümü ile benzer özelliklere sahip olan yeni sürüm, ayrıca ek özelliklere de sahip. Şu an Mac bilgisayarlar için, Beta sürecinde olan Streamlaps OBS programını indirip kullanabilirsiniz.  

İnternet yayıncılığı son birkaç yılın en gözde işlerinden biri. Tüm dünyada ve ülkemizde artık bir iş olarak kabul edilmeye başlanan yayıncılık için birçok farklı kategori ve yayın platformu bulunuyor. Bu platformların başında tabii ki TwitchYouTube ve Facebook geliyor. Hatta Microsoft tarafından kurulan yayın platformu Mixer de büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Yayın platformları ve özelliklerinin değiştiği gibi aynı şekilde yayıncıların da özellikleri değişiyor. İsmini andığımızı yayın platformlarında en popüler yayın türü oyun olsa bile müzik, çizim, eğitim ve haber gibi farklı kategorilerde de içerik üretilebiliyor. Üretilen bu işlerde yayıncılara büyük kolaylık sağlayan, yayın programları bulunuyor. Tüm yayın rejisini basit bir şekilde ve tek ekrandan yapılmasına olanak sağlayan bu programlardan en popüler olanı Streamlaps OBS. Uzun zamandır birçok yayıncının kullandığı Streamlaps OBS, macOS işletim sistemi için çıkışını gerçekleştirdi. Streamlaps OBS, şu an için macOS platformunda Beta sürecinde.  

Windows ve Linux platformlarında uzun zamandır varlığını sürdüren Streamlaps OBS, macOS’lu cihazlar için resmi olarak, Beta sürümü ile çıkışını gerçekleşti. Şu an macOS için yayınlanan Streamlaps OBS programının Windows sürümünden bir eksiği bulunmuyor.  

Streamlaps OBS, macOS Beta özellikleri 

Streamlaps OBS, macOS Beta özellikleri 

  • Streamlaps OBS, yayın yapmak isteyen kullanıcının cihazını ve internet bağlantısını analiz ediyor ve kullanıcıya en iyi ayarları otomatik olarak sunmayı amaçlıyor. 
  • Beta sürümü, yayıncıların temel para kazanma yöntemi olan bağışların, bildirimlerini düzenleme imkanı veriyor. Streamlaps OBS ile birlikte gelen bağışlara animasyonlar, sesler, imajlar ve özel ekran bildirimleri yerleştirilebiliyor.  
  • Programın içerisine yerleştirilmiş araçlar sayesinde, bağış barları açılabiliyor ve daha farklı araçlar ile birlikte izleyiciye farlı şeyler sunulabiliyor. Şu an, macOS Beta sürümü için bir düzineden fazla araç, programın içerisinde bulunuyor.  
  • Entegre sohbet özelliği ile birlikte, konuşmaları ekrana verebiliyor. 
  • ‘Video Kodlama Optimizasyonu’ olarak isimlendirilen özelliği sayesinde, yayına verilen görüntünün kalitesi korunurken, işlemciyi %20 daha az kullanıyor. 
  • Cloudbot Denetleme Araçları olarak isimlendirilen araçlar ile izleyicilerin oynayacağı mini oyunlar, komut sistemleri  ve Twitch için gelen sadakat puanlarını kullanabilmek için ek düzenlemeler yapılabiliyor. 
  • Yazılımın beta sürümünde, 250’den fazla özel tasarlanmış tema bulunuyor.  
  • Beta sürümü, Merch Store özelliğini de destekliyor.  

Streamlaps OBS, macOS Beta sürümünü indirmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.  

Can Sıkıntısına Birebir 5 Mobil Savaş Oyunu

Görüntülü sohbet uygulaması Zoom, Facebook ’a bilgi kaçırıyor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz