FFWS 2021 Rekor
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

FFWS 2021 (Free Fire World Series 2021) e-spor etkinliği, 5.4 milyonun üzerinde eş zamanlı izleyiciyle yeni bir rekor kırdı. Etkinliğin Singapur finallerinin, FFWS 2019 Rio’nun en yüksek izleyici sayısını iki katından fazla artırdığı kaydedildi. Tayland’dan Phoenix Force takımının ‘FFWS 2021 SG’ şampiyonu olduğu ve Phoenix Force takımından ‘TheCruz’un ‘En Değerli Oyuncu (MVP)’ seçildiğinin de altı çizildi.  

FFWS 2021 SG (Free Fire World Series 2021 Singapur Finalleri), Esports Charts‘a göre Çin platformları hariç 5.4 milyon eş zamanlı izleyiciyle zirveye ulaşarak yeni bir rekor kırdı. Etkinlik, birden fazla platformda rekor düzeyde görüntüleme sağladı. FFWS 2021 SG’nin 1. Turu böylece; Çin platformları hariç, tarihteki herhangi bir e-spor karşılaşmasının en yüksek izlenme oranına ulaşmış oldu. Bir mobil e-spor turnuvası için dünya rekoru olan ‘Free Fire World Series 2019’daki 2 milyon en yüksek eş zamanlı izleyici sayısını, bu yıl FFWS 2021 SG’nin iki katından fazla artırdığı kaydedildi.  

Aktarılan detaylara göre; Tayland’dan Phoenix Force takımı, finalleri domine ederek FFWS 2021 SG şampiyonu oldu. Takım, 4 Booyah ve 48 leş alarak 113 puanla ‘World Series’ unvanını ve 500 bin dolarlık para ödülünü kazandı. Takım, Brezilya’dan 77 puanla ikinci olan Team LOUD’un ve BDT üyelerinden Rusya’dan 73 puanla üçüncü olan Team Silence’ın 36 puan önünde turnuvayı tamamladı. Phoenix Force’un zaferinin, Brezilya’dan Team Corinthians’ın kendi hayranlarının önünde ‘Free Fire World Series 2019 Rio’yu kazanmasının ardından Tayland için ilk ‘World Series’ zaferini temsil ettiğine işaret edildi.  

FFWS 2021 SG, Free Fire’ın şimdiye kadarki en büyük ödüllü turnuvası oldu 

FFWS 2021

Diğer yandan; Phoenix Force takımından ‘TheCruz’, turnuva boyunca gösterdiği tutarlı performansı ve finalde aldığı 23 leş ile ‘En Değerli Oyuncu (MVP)’ ödülüne layık görüldü. FFWS 2021 SG ayrıca, Free Fire’ın şimdiye kadarki en büyük ödüllü turnuvası oldu. 11 bölgeden 18 takım 2 milyon ABD Doları değerindeki ödül havuzu için Singapur’a geldi. Puanlar, tur sıralamasına ve leş sayısına göre verildi. Tamamı canlı yayınlanan maçların, Free Fire Esports Official YouTube kanalından izlenebileceği belirtildi.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Cristiano Ronaldo, ‘Chrono’ İsimli Oynanabilir Bir Karakter Olarak ‘Free Fire’ Evrenine Katıldı 

Oyunfor Nisan Ayında En Çok Para Kazanan Oyunları Açıkladı

Brezilyalı Futbol Yıldızı Neymar, ‘Fortnite’ Oyununa Geliyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz