Okuma Süresi
1 dakika

Twitter, son zamanlarda gündeme sık sık gelen Twitter Blue abonelik sistemini hizmete sundu. Şimdilik Kanada ve Avustralya’da aktif olan yeni abonelik sistemi, kullanıcılara belirli bir ücret karşılığında daha fazla işlevsellik sunacak. 

Twitter CEO’su Jack Dorsey, 2020 yılı ortalarında farklı yaklaşımları test etmeye yönelik çalışmaları kullanıcı beğenisine sunacaklarını duyurmuştu. Yeni oluşturacakları gelir modelinin reklam platformu yanında tamamlayıcı rol oynamasını istediklerini de belirten Dorsey, reklam gelirlerinin azaldığına ve bu nedenle yeni gelir seçenekleri yaratmayı hedeflediklerine işaret etmişti. Bunun üzerine Twitter’ın, yeni bir ücretli abonelik sistemi üzerinde çalıştığı dile getirilmişti. Belli bir ücret karşılığında abonelik sistemini kullanan kişilerin, platformda ayrıcalıklı özelliklere sahip olacağı ifade edilmişti. Yaşananlar sonrası Twitter’ın ‘Twitter Blue’ ismiyle andığı yeni abonelik sisteminin ücreti ise geçen günlerde belli olmuştu. Detaylara göre Twitter Blue ücretinin, ABD’de aylık 2.99 dolar olarak belirlendiği aktarılmıştı.

Twitter’ın ücretli abonelik sistemi Twitter Blue, şimdi ise Avustralya ve Kanada’da hizmete açıldı. Belirli bir ücret karşılığında kullanıcılara normal Twitter’a nazaran çok daha fazla özellik sunan bu yeni sistem ‘tweet’i geri alma, okuma modu, özel uygulama simgeleri, ve koleksiyonlar gibi bir dizi yeni özelliği getiriyor. 

Twitter’ın şu an için sadece Avustralya ve Kanada’da aktif ettiği ve belirli bir ücret karşılığında daha fazla işlevsellik sunan Twitter Blue hizmetinin ilerleyen dönemlerde Türkiye’ye de gelmesi bekleniyor. Ancak konuyla alakalı henüz açıklanan bir tarih bulunmuyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Twitter Blue’nun Türkiye fiyatı

Twitter’ın AppStore sayfasında ortaya çıkmıştı. ABD fiyatı 2.99 dolar olarak belirlenen abonelik hizmetinin ücretinin, 30.99 lira olduğu belirtildi. Platformun ‘Google Play Store’ sayfasında ise uygulama içi satın alımlar için 47.99 liralık bir ücret belirlendiği görüldü. Fakat söz konusu sayfada, ‘Twitter Blue’ için özel bir ibare yer almadığının da altı çizildi. 

İlginizi Çekebilir:

Twitter, Tekrar ‘Mavi Tik’ İçin Başvuru Almayı Durdurdu! 

Twitter Yanlış Bilgi Etiketlerini Üç Aşamalı Bir Hale Getiriyor

Twitter Kullanıcıları ‘Biletli Spaces’ Özelliği ile Para Kazanabilecek

Haftalık Teknoloji Gündemi – Evcil Hayvanlara Çip Zorunluluğu, Thodex Skandalı!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz