fitbit-charge-5-ozellikleri-teknosafari

Fitbit Charge 5 akıllı bileklik modeli raflardaki yerini aldı. Fitbit Charge 5 özellikleri ve fiyatı dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz yaz döneminde resmi olarak tanıtılan Fitbit Charge 5, bugün itibari ile Türkiye’de de satışa başladı. Önceki nesillere göre daha gelişmiş bir ekrana sahip olan model, pil performansı konusunda ise daha düşük performans sunuyor.

Fitbit Charge 5, AMOLED ekran ile birlikte daha canlı renkler ve görüntüler sunuyor. 400 nit parlaklık seviyesinde olan cihaz, Her Zaman Açık ekran özelliğine de sahip. Tamamen butonsuz tasarıma sahip olan Charge 5 modeli, kalp atışı, uyku takibi, kandaki oksijen seviyesi ve bazı ülkelerde EKG ölçüm desteği sunuyor.

Bunların yanında Fitbit, aylık 10 dolar ödeme ile Günlük Hazırlık Puanı sistemi de sunuyor. Sisteme abone olan kullanıcılara, gün içerisindeki kalp atışı, yorgunluk ve stres gibi durumlara özel olarak aktiviteler öneriliyor.

fitbit-charge-5-teknosafari

Charge 5, kullanıcıların ter bezlerindeki değişiklikleri ölçebiliyor. EDA sensörü içeren cihaz, ter bezlerindeki değişiklikleri ölçerek vücudun stres karşısındaki tepkisini ölçüyor. Bu özelliğe sahip olan ilk cihaz konumunda olan Charge 5, EDA tarama oturumu ile kullanıcıların %70’inin kalp atış hızlarını düşürmeyi başardı.

Ayrıca cihaz, GPS, 20 egzersiz modu, otomatik egzersiz tanıme ve V02 tahmini gibi özelliklere de sahip. Ayrıca premium üyeler, Daily Burn, berre3, obe, LES MILLS gibi markaların en yeni hareketleri antrenmanları dahil birçok sertifikalı eğitmen eşliğinde 200’den fazla antrenman programına erişebilecek.

Fitbit Charge 5, batarya performansı konusunda ise beklenenin altında kalıyor. Cihaz, normal kullanımda 7 günü zorlarken, HZA özelliği kullanıldığı durumlarda bu süre 2 güne kadar düşüyor. Fitbit Charge 5 fiyatı ise 1999 TL bandında.

İlginizi Çekebilir:

Fitbit Versa 3 inceleme: Google bu markayı 2.1 milyar dolara aldı 

Fitbit Yeni Akıllı Bilekliği Fitbit Luxe ‘u Tanıttı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz