renault-austral-teknosafari

Kadjar serisinin yerini alması beklenen yeni Renault C-SUV modelinin ismi belli oldu. Yeni logo ile birlikte gördüğümüz model, Renault Austral olarak karşımıza çıkacak.

Renault’un yeni SUV modeli için tanıtım videosu yayınlandı. Fransız otomobil üreticisi, yeni SUV modelinin Renault Austral olarak adlandırılacağını açıkladı. Yeni model, Kadjar yerine geçecek gibi gözüküyor.

Paylaşılanlara göre Austral ismi, Latince “australis” kelimesinden üretilmiş. İsimlendirme konusunda konuşan Renault Pazarlama Departmanı Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü Sylvia Dos, “Austral, güney yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye davet ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kolayca telaffuz edilebilen bir kelime ve otomobile gerçekten küresel bir his veren bir ses uyumuna sahip.” şeklinde konuştu.

Sosyal medyada ise bazı kullanıcılar, ismin Opel Astra serisine benzerliği konusunda paylaşımlarda bulundu. Bazı kullanıcılar yeni ismi kolay ve güzel bulmuşken, az sayıda kullanıcı bu ismin Opel Astra ile ‘aşırı benzer’ olduğunu savunuyor.

Austral, yenilikçi teknolojiye sahip eko-sürüş deneyimi sunan yeni kompakt SUV ailesinin bir parçası olacak. 4.51 metreye kadar uzunluğa sahip otomobil, 5 kişilik geniş ve konforlu bir tasarıma ile birlikte geliyor.

Ayrıca Austral, henüz geliştirilme aşamasında. Yeni otomobil, 2022 yılının bahar aylarında ilk kez görüntülenecek ve detaylı bir şekilde tanıtılacak. Şirket, henüz yeni seri hakkında net bilgiler paylaşmadı.

İlginizi Çekebilir:

İTÜ Big Bang Startup etkinliği ile girişimciler, 458 milyon TL ödül ile buluştu

Apple Music 2021 yıl sonu listeleri paylaşıldı

Oppo Reno 7 serisi, 15 dakikada tamamen tükendi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz