Fitbit, takı markası gorjana ile yaptığı iş birliği sonucunda ortaya çıkan şık ve estetik akıllı bilekliği Fitbit Luxe ’u tanıttı. 

Luxe ile Fitbit, yenilikçi stres yönetimi araçlarını ilk kez bir bileklik ürünüyle buluşturuyor. Böylece Fitbit, kullanıcılarını hayatta karşılaşabilecekleri her şeye karşı hazırlıklı olmaları konusunda destekliyor. Pandemi öncesi dönemde yapılan araştırmalarda dünyada her üç kişiden en az biri, önemli düzeyde kaygı veya stres yaşadığını belirtiyordu. Pandemi başladıktan sonrasındaki dönemde yapılan benzer bir araştırmada ise stresin fiziksel ve zihinsel etkilerini yaşama oranının yüzde 50’ye yükseldiğini gösterdi. Luxe ve tüm kalp atış hızı özellikli cihazlarda artık mevcut olan Fitbit Stres Yönetim Puanı sayesinde  aktivite seviyelerinize, uykunuza ve kalp atış hızınıza bağlı olarak vücudunuzun stresle başa çıkma kapasitesi günlük olarak değerlendiriliyor.

Zinde kalmak için her zaman yüksek motivasyon

Fiziksel aktivite her ne kadar genel sağlığın önemli bir bileşeni olsa da COVID-19 birçoğumuzun egzersiz rutinlerini değiştirdi. Fitbit, nerede ve nasıl egzersiz yapılırsa yapılsın, kullanıcılarının Luxe ile fiziksel olarak aktif kalması için onlara daha da fazla alternatif sunuyor. Fitbit’in sağlık, wellness ve fitness araçlarının çoğuna güç veren 7/24 kalp atış hızı takibi ile yakılan kalori miktarının daha iyi ölçülmesi için günlük kalp atış hızı gerçek zamanlı olarak takip edilebiliyor. Ayrıca golf, pilates, spinning veya tenis gibi bilek kullanımı üzerinde 20 farklı egzersiz modu arasında seçim yapılabiliyor. Dışarıda koşmayı, bisiklete binmeyi veya yürüyüş yapmayı tercih edenler için, gerçek zamanlı hız ve mesafeyi görmek için telefona bağlı GPS ile egzersiz modları kullanılabiliyor. 

Her kalp atış hızı bölgesinde harcanan zamanı ölçen kişiselleştirilmiş bir aktivite takip standardı sunan Active Zone Minutes özelliğiyle kullanıcılar egzersiz yaparken hangi noktada yavaşlayıp hangi noktada hızlanacaklarını belirleyebiliyor. Bu sayede kullanıcılar, normal ve yoğun faaliyetlerini takip ederek, sağlık için tavsiye edilen haftada 150 dakika aktif hız bölgesi hedefine ulaşabiliyor. Hedeflere ulaşmaya yönelik motivasyon sağlayan Hareket Hatırlatmaları, kullanıcıların aktif kalmasına ve hareketsiz kalma sürelerinin azalmasına yardımcı olurken, Premium kullanıcıları, bu kapsamda özel aktivite oyunlarına erişebiliyor.

Günlük rutininiz boyunca bağlantıda kalın

Sağlık ve fitness özelliklerinin yanında Luxe, beş gün süren pil ömrüyle kullanıcıların günü yönetebilmesi için alarm, kronometre ve zamanlayıcı gibi akıllı özelliklerle tüm yaşam tarzlarına sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor. Kullanıcılar, çağrı, mesaj ve akıllı telefon bildirim özelliğiyle bağlantıda ve güncel kalabiliyor  ve bu özellikleri kişiselleştirebiliyor. Bu kişiselleştirmeler arasında yatma saati hatırlatıcı veya odaklanma gerektiren işler için “rahatsız etme” ayarı bulunuyor. Luxe bilekliğin Android ve iOS telefonlara sağladığı mükemmel uyum  ve Google Fast Pair özelliği, bağlanabilirlik sorununu dert etmeden hareket etmeyi sağlıyor. 

Bileğe oturan zarif giyilebilir bir cihaz 

Günlük sağlıklı yaşam rutinini desteklemenin ötesinde, Luxe bilekliğin çığır açan tasarımı, geleneksel mücevher yapım tekniklerinin modern versiyonlarından ilham alan takı görünümüyle bileğe oturan, insan vücudundan esinlenen hafif kıvrımlı bir forma sahip. Fitbit, Luxe bilekliğin paslanmaz çelik kasasında, el yapımı mücevherlerden beklenen sıcaklığa sahip, yüksek parlaklıkta son dokunuşu elde etmek amacıyla metal enjeksiyon kalıplama adı verilen yenilikçi bir tasarım süreci kullandı. Bu süreç, gelişmiş sensör teknolojisini uygulanabilir kılan inceliği sağlarken, Luxe bilekliğin paslanmaz çelik kasasında el yapımı takılar kadar parlak bir görünüm ortaya koyuyor. Tüm bunların bir sonucu olarak, 7 gün 24 saat süren bir kullanım ve farklı kalınlıklarda ve renk tonlarıyla tasarlanan Luxe bilekliğini, Fitbit’in bugüne kadarki en son moda ve en konforlu cihazlarından biri haline getiriyor.

Konfor ve sadeliğin öne çıktığı Luxe bileklik, Fitbit’in bir dizi yeni ve canlı saat görünümü seçeneğine ve en ince dokunmatik ekrana sahip bilekliği olma özelliğini taşıyor. Luxe bilekliğin şık tasarımıyla birleşen sade ve sezgisel kaydırma ve dokunma özelliği, günlük istatistiklere, bildirimlere ve temel sağlık ve zindelik özelliklerine kolaylıkla erişilebilmesini sağlıyor. 

Fiyat, satış ve sanal deneme imkanı

Luxe bileklik Türkiye’de bu ilkbaharda (59,94 dolar değerinde) altı aylık Fitbit Premium ücretsiz deneme paketiyle birlikte 1.599 TL satış fiyatıyla satışa sunulacak. 18 farklı dil seçeneğiyle 40’ın üzerinde ülkede milyonlarca kullanıcının tercih ettiği Premium özelliği, altı aylık deneme süresi bitiminde aylık 9,99 dolar veya yıllık 79,99 dolar üyelik bedelinden Luxe kullanıcılarına sunulacak. gorjana tarafından tasarlanan Fitbit Luxe Special Edition ise 2099 TL fiyatla bu bahar ayından itibaren Türkiye’de satışta olacak.

İlginizi Çekebilir:

Google, Giyilebilir Teknoloji Şirketi Fitbit’i Resmen Satın Aldı

Xiaomi Mi Band 6 NFC Desteği ile Tanıtıldı!

Beynine Çip Takılan Maymun Oyun Oynadı, Spot’a Çinli Rakip AlphaDog | Haftalık Teknoloji Programı:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz