Gain İndirilme Sayısı

Kısa bir süre önce yayın hayatına başlayan ‘Gain’ isimli dijital yayın platformunun indirilme sayısı, 1 milyon barajına ulaştı. Platformun kurucuları arasında yer alan ünlü gazeteci Mirgün Cabas, söz konusu gelişmeyi resmi Instagram hesabı üzerinden duyurdu.  

Geçen yıl sonunda yayın hayatına başlayan kısa içerik odaklı ‘Gain’ isimli dijital yayın platformunun indirilme sayısı, 1 milyon seviyesine ulaştı. Mobil uygulamanın, tüm platformlarda 1 milyondan fazla kişi tarafından indirildiği belirtildi. Platformun kurucuları arasında yer alan ünlü gazeteci Mirgün Cabas, söz konusu gelişmeyi resmi Instagram hesabı üzerinden paylaştığı bir hikaye aracılığıyla duyurdu. Yapılan paylaşımda, “ve @gain uygulaması 1.000.000 indirmeyi geçti” ifadelerine yer verildi. Platform ekibi, yaşanan gelişmeyi ofiste kesilen bir pasta ile kutladı.  

Diğer yandan; Gain, 30 Aralık 2020 günü yayın hayatına başlamış ve kısa içeriklere odaklanan yapısıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Platformda yer alan içeriklerin süresi, ağırlıklı olarak 1 dakika ile 20 dakika aralığında değişiklik gösteriyordu. Uygulamada; dizi, film, talk-show programı, belgesel ve haber derlemeleri gibi birçok farklı kategoriden içerik yer alıyordu. Uygulama, güncel olarak tüm platformlarda ücretsiz olarak indirilebiliyordu.

‘Gain’ uygulamasında, ünlü isimlerin yer aldığı birçok yapım ve içerik bulunuyor

Gain İçerik

Bununla birlikte; ‘Gain’ uygulamasında Engin Günaydın, Devin Özgür Çınar, İlber Ortaylı, Şokopop, Ahmet Mümtaz Taylan, Doğu Demirkol, Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu ve MFÖ gibi ünlü isimlerin yer aldığı birçok yapım ve içerik bulunuyordu. Platform ayrıca, yayın hayatına Melikşah Altuntaş ve Bartu Küçükçağlayan moderatörlüğünde yapılan ‘Mücbir Yılbaşı’ isimli canlı yayın programıyla başlamıştı. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Gain Nedir? Gain Nasıl Kullanılır? Gain Ücretli mi?

Yeni Yerli Kısa Dijital Platform Gain’de Yer Alan İçerikler

Yeni Dijital Yayın Platformu ‘Gain’, 30 Aralık’ta Yayın Hayatına Başlıyor! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz