galaxy m22 android 12

Samsung’un popüler telefonlarından Galaxy M22 Android 12 tabanlı One UI 4.1 güncellemesini aldı. Güncellemeye dair detaylar haberimizde.

Daha önce de belirtmiştik, Samsung cihazları için büyük yeni Android sürümleri güncellemelerini yayınlama konusunda gerçekten ciddi bir yol katetti. Ancak tabi ki firmanın çok fazla pazarda çok farklı modeli olması nedeniyle her telefon aynı hızda güncelleme alamıyor. Özellikle bazı cihazlar için süreç kaçınılmaz olarak aylarca zaman alıyor.

Galaxy M22 Ekim 2021’de Samsuung henüz kendi versiyonunu tanıtmış olmasa da Android 12 resmi olarak tanıtıldıkdan sonra piyasaya sürüldü. Ancak şimdi hattın öteki tarafına geçerek sonunda One UI 4.1 ile Android 12’nin tadını çıkartabiliyor. Güncel Android sürümüne ek olarak Samsung’un da son kullanıcı deneyimi arayüzünü alıyor. Ayrıca, artık geçerliliği kalmamış olsa da Nisan 2022 güvenlik yamasını da alıyor, ancak M22 giriş seviyede bir cihaz olduğu için bu mazur görülebilir bir durum.

Cihazın seviyesinden bahsetmişken, uygun fiyatlı iç yapısı nedeniyle Galaxy M22, One UI’nin çekirdek yani temel sürümünü aldı; bu, üst düzey cihazlarda bulunan bazı özelliklerin burada kullanılamayacağı anlamına geliyor. Piyasaya sürüldüğünden beri kullandığı tüm sürümlerde aynı durum mevcuttu, dolayısıyla bu yeni bir durum değil, sadece kullanmak için heyecanlandığınız bir özelliği bulamamanız durumlarına karşı bir hatırlatma.

Galaxy M22 Android 12 güncellemesi, hem Suudi Arabistan’da hem de BAE’de M225FVXXU4BFD8 yapı numarasıyla birlikte yayınlandı. Güncelleme şimdiye kadar sadece bu iki ülke iin yayınlandı. Umarız yeni yazılım yakında daha da yayılır. Sizler de telefonlarınızın Ayarlar uygulaması Yazılım Güncellemesi bölümünden, yazılım güncellemesinin gelip gelmediğini manuel olarak denetleyebilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Hepsiburada, Türkiye’nin En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Markası

Sony WH-1000XM5 Kafa üstü kulaklıklar tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz