iphone 15
Okuma Süresi
1 dakika

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 15 USB-C girişi ile gelen ilk iPhone olacak. Bu durumda Lightning girişi tarihin tozlu raflarına kalkmış olacak.

Analist Ming-Chi Kuo’ya göre iPhone 15, Lightning yerine USB-C bağlantı noktası kullanan ilk iPhone olacak. Kuo’nun tahminleri sıklıkla gerçekleşiyor ve paylaştığı bilgileri tedarik zinciri kaynaklarından elde ettiği düşünülüyor.

Apple’ın her yıl tescilli Lightning bağlantı noktasını daha basit ve genel geçerliliği olan USB-C ile değiştireceği söyleniyor. 2017’den beri bu tür söylentileri düzenli olarak konuşuluyor. Kuo’nun kendisi de bu hareketi yıllar içinde birkaç kez öngördü.

Bu en son bilgi gerçekleşirse, iPhone 14 serisi, Lightning donanımlı son iPhone olacak. Apple, cihazlarının çoğunu zaten USB-C’ye taşıdı; iPhone’le birlikte yalnızca giriş seviyesi iPad ve AirPods ailesi bu girişi kullanmıyor..

iPhone 15, USB-C’nin benimsenmesinden çeşitli şekillerde faydalanacak. Özellikle Apple’ın kendi USB-C destekli cihazlarıyla daha hızlı şarj ve veri aktarımı ön plana çıkıyor. Ayrıca eğer Apple’ın Lightning’i kaldırarak giderek para kaybetmek zounda kalacağını düşünüyorsanız, bir USB-C – Lightning kablosu Cupertino’nun web sitesinde bir USB-C – USB-C kablosu ile aynı 309 TL’lik fiyat etiketine sahip.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

İlginizi çekebilir:

Hepsiburada, Türkiye’nin En Çok Tavsiye Edilen E-Ticaret Markası

Sony WH-1000XM5 Kafa üstü kulaklıklar tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz