Samsung ’un bu ayın sonunda düzenlenecek MWC (Mobile World Congress) 2021’de, Galayx Watch akıllı saatlerinin artık Tizen işletim sistemi ile değil WearOS işletim sistemiyle çalışacağını açıklaması bekleniyor. 

Güney Kore merkezli Samsung’un ağustos ayında üç yeni üst düzey akıllı telefon ve iki yeni akıllı saati piyasaya sürmesi bekleniyor. Tanıtımına birkaç ay kalan ürünler arasında akıllı telefon modelleri ile alakalı ortaya çıkan pek çok sızıntı bilgi bulunsa da, şirketin yeni giyilebilir ürünleri hakkında elde edilen pek veri bulunmuyor. Ancak daha önce ortaya çıkan bazı haberler şirketin akıllı saatleri için değişikliğe gittiğini gözler önüne sermişti. Samsung Galaxy Watch akıllı saatlerin artık şirketin kendi işletim sistemi Tizen’i değil de Google’ın giyilebilir akıllı ürünler için geliştirdiği WearOS işletim sistemini kullanacağı söyleniyordu. Ortaya çıkan yeni detaylar, Samsung’un yaklaşmakta olan WMC (Mobil Dünya Kongresi) 2021’de yeni Galaxy Watch akıllı saatlerinin WearOS yazılımlarıyla tanıtacağını gösteriyor. 

28 Haziran’da başlayacak olan WMC 2021’de Samsung, online bir etkinlik düzenleyecek. Barselona’da düzenlenecek olan fuar için, Samsung MWC’nin web sitesinde  “akıllı saatleri yeniden tasarladığını, hem geliştiriciler hem de tüketiciler için yeni fırsatlar yarattığını” dile getirdi.

Google WearOS ’u ilk kez Samsung Galaxy Watch 4 ailesi ile sunabilir

Google’ın geçen ay düzenlenen Google I/O etkinliğinde, şirket WearOS’un yeni sürümünü görücüye çıkaracağını aktarmıştı. Söz konusu yeni yazılımın Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4 ile gelmesi bekleniyor. 

Henüz resmi bir açıklama gelmiş olmasa da, Google ve Samsung’un WearOS için birlikte çalıştıkları biliniyor. Yeni WearOS işletim sisteminin, yüzde 30’a kadar daha hızlı uygulama başlatacağı, daha uzun pil ömrü sunacağı, daha verimli olacağı ve uygulama oluşturmanın daha kolay olacağı bilgileri paylaşılmıştı. Bunların yanında, Google Fit’in yeni güncellemeleri, bağımsız Google Haritalar desteği, Google Pay, YouTube Müzik’i çevrim dışı oynatma, Google Asistan desteğinin de eklenmesi bekleniyor. Teknoloji üreticileri ayrıca, yeni nesil WearOS’a özel kullanıcı arayüzü de ekleyebilecek. 

Samsung, WMC 2021’de yeni akıllı saat işletim sistemi olan WearOS’un yanı sıra, etkinlikte ayrıca Galaxy ekosistemi ile ilgili yenilikleri de tanıtabilir. 

Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4’ün, Super AMOLED bir ekranla gelmesi bekleniyor. 5 nm üretim sürecinden geçen Exynos işlemciden güç alması beklenen cihazın ayrıca IP68 sertifikasına sahip olacağı düşünülüyor. Batarya kapasitesinin ise 247 mAh ile başlayacağı tahminler arasında bulunuyor. 

Galaxy Watch 4’ün bilinen özellikleri

Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch Active 4’ün ise Super AMOLED ekranlara, 5nm Exynos yonga setine, IP68 sertifikasına ve 247mAh pile (daha büyük ekranlı sürümlerde daha yüksek kapasite) sahip olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir:

Koreli Su Altı Belgesel Yönetmeni, Samsung Galaxy S21 Ultra ile Okyanus Altına Daldı! 

Titanyum Versiyonlu Galaxy Watch 3 Türkiye’de Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy Watch 3 İnceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz