Tesla Model S Cyberpunk 2077
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Elektrikli otomobil devi Tesla, yeni ‘Model S’ kullanıcılarının araç içerisinde ‘Cyberpunk 2077’ ve ‘Witcher 3’ gibi performans gerektiren oyunları oynayabileceğini açıkladı. Yenilenen otomobilin, Tesla’nın resmi internet sitesi üzerinden 72 bin 990 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulduğu ifade edildi.  

Otomobil teknolojileri giderek artan oranda gelişmeye devam ederken son birkaç yıl içerisinde, araç içi eğlence sistemlerinde de önemli bir ilerleme görüldü. Bu ilerlemenin en önemli örneklerinden biri olan yeni ‘Tesla Model S’ de kısa bir süre önce görücüye çıkarıldı. İç ve dış gövde tasarımı önemli oranda yenilenen otomobilin, dünyanın en gelişmiş araç içi eğlence sistemlerinden birine sahip olduğu ifade edildi. Araçtaki kelebek direksiyon tasarımı ve hem sürücüler hem de yolculara özel olarak ayrılan geniş multimedya ekranı dikkat çekti. Tesla’nın resmi internet sitesi üzerinden 72 bin 990 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkan modelin gönderimlerinin, gelecek ay başlayacağının da altı çizildi.  

Şirket, resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada aracın yeni bilgi, eğlence ve oyun sisteminin 10 teraflop beygir gücüne sahip olduğuna işaret etti. Söz konusu rakamın, Microsoft ‘Xbox Series X’ oyun konsolundan yalnızca 2 birim düşük olduğu belirtildi. Bu kapsamda; yeniTesla Model S’ kullanıcılarının, araçtaCyberpunk 2077’ ve ‘Witcher 3’ gibi yüksek performans gerektiren oyunları oynayabileceğinin de altı çizildi. ABD’li elektrikli otomobil devi, aracın tanıtım görsellerinde multimedya ekranında ‘Witcher 3’ün tanıtım afişini kullandı. Benzer şekilde; şirketin kurucu CEO’su Elon Musk da otomobilin yenilenen iç gövde tasarımına ilişkin görselleri eklediği bir Twitter paylaşımında, sürücülerin araçta ‘Cyberpunk 2077’ oynayabileceklerini doğruladı.  

Yeni ‘Tesla Model S’, 0’dan saatte 96 km hıza 2 saniyede çıkabiliyor 

Yeni Tesla Model S

Diğer yandan; yeni ‘Tesla Model S’, 0’dan saatte 96 km hıza 2 saniyede çıkabilen ilk üretim otomobili olma niteliği taşıyor. Araç, 17 inçlik oldukça büyük bir multimedya ekranı ile piyasaya sürülüyor. Ekran, kullanıcılara 2200×1300 piksel çözünürlük sunuyor. Söz konusu panelin, günümüzde satışa sunulan birçok ‘premium’ dizüstü bilgisayardan daha yüksek çözünürlük sunduğu belirtiliyor. Bununla birlikte; Tesla, multimedya ekranının ultra parlak olduğuna ve renkleri zengin ve doğru bir biçimde yansıtabildiğine işaret ediyor. Ayrıca yolcular da ekranı daha iyi konumlandırabilmek için sola veya sağa kaydırabiliyor. Araç içi eğlence sistemi, 22 adet hoparlörle geliyor. Aktif gürültü engelleme (ANC) özelliği de bulunan ses sistemi, 960W gücünde ses çıkışı yapıyor. Bu durumun, araçta çok daha sürükleyici bir oyun deneyimi yaşatması bekleniyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Yenilenen Tesla Model S Tanıtıldı! 

Tesla Çalışanı 26 Bin Gizli Dosyayı Çaldığı İddiası ile Dava Edildi

Tesla, Twitter Üzerinden Elon Musk’a Yöneltilen Talep ve Şikayetleri Değerlendirecek ‘Destek Uzmanları’ Arıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz