go-sharing-teknosafari

Dünya geneli iklim krizi ile mücadele ve trafik sorununa çözüm hedefli olarak paylaşımlı scooter ve moped gibi girişimler popüler bir hale geldi. Özellikle de büyük şehirlerde trafiğe çözüm olarak görülen paylaşımlı ulaşım alternatiflerinden birisi Go Sharing, dünyanın en büyük paylaşımlı moped hizmeti haline geldi.

İklim krizi ve büyük şehirlerde yaşanan trafik problemi ile birlikte insanlar, paylaşımlı alternatif ulaşım araçlarına ihtiyaç duyuyor. Bununla birlikte ortaya çıkan Go Sharing gibi hizmetler, kullanıcılarına paylaşımlı scooter, moped gibi seçenekler sunuyor. Bununla birlikte Go Sharing, dünya genelinde en büyük paylaşımlı moped hizmeti olmayı başardı.

Her geçen gün büyümesine devam eden trafik sorunu, insanların yaşamlarında değişikliğe gitme zorunluluğu oluşturuyor. Özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar, trafiğe alternatif seçeneklere büyük bir talep duyuyor. Bununla birlikte yakın zamanda yayınlanan 2021 Küresel Moped Pazarı Raporu, dünya çapında paylaşımlı moped kullanıcı sayısının 12 milyonu geçtiğini gösteriyor. Paylaşımlı moped pazarında operasyonlarının %40 gibi bir oranı, 5 büyük şirket tarafından yönetiliyor.

go-sharing-turkiye-moped-teknosafari

Ayrıca geçtiğimiz günlerde 300 e-moped ile Türkiye’de de hizmete başlayan Hollanda merkezli paylaşımlı mobilite girişimi Go Sharing, dünyanın en büyük paylaşımlı moped hizmeti oldu. Go Sharing Türkiye Ülke Müdürü Anıl Ünkaya, paylaşımlı moped pazarında dünyayı ve Türkiye’yi hareketli günlerin beklediğini belirtti.

Trafiğin hiç bitmediği, toplu taşımanın sürekli yoğun olduğu ve dünyanın trafikte en çok zaman geçirilen şehirlerinden olan İstanbul’da da Go Sharing’in, 300 paylaşımlı e-moped ile hizmet vermeye başladı. İlk günden itibaren yeşil e-mopedlerin kullanımının tahmin edilenden de fazla olduğunu belirten Ünkaya, hizmet alanını genişletmek için hazırlık içerisinde olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir:

Casper Excalibur E750, Kişiye Özel Üretim Sürecinden Geçiyor

Netflix İçerikleri Türkiye’ye Ekonomik Katkı Sağlıyor

BMW Motorrad K 1600 Serisi Tanıtıldı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz