Netflix’in yeni Türk dizisi 50 Metrekare‘nin dizisinin senaristi Burak Aksak ve yönetmeni Selçuk Aydemir setin ilk gününden bir mesaj paylaştı

Netflix’te yayınlanacak 3. Türk dizisinin 50 Metrekare olduğunu sizlere daha önce duyurmuştuk. Senaryosu Leylayla Mecnun, Ben de Özledim yapımlarının Senaristi Burak Aksak tarafından kaleme alınan, Kardeş Payı, İşler Güçler, Çalgı Çengi, Ailecek Şaşkınız gibi yapımlarla tanınan ünlü isim Selçuk Aydemir tarafından yönetilen dizinin çekimleri başladı.

Dizi setinin kurulduğunu ve çekimlerin başladığını duyuran Netflix, 50 Metrekare setinden paylaştığı videoyla kullanıcıları heyecanlandırdı. “50 metrekare’ye kaç hayat sığar? Burak Aksak’ın kaleminden Selçuk Aydemir’in gözünden bir kara komedi…” mesajıyla paylaşılan videoda Burak Aksak, Selçuk Aydemir ve dizinin oyuncuları, izleyicileri selamladı.

50 Metrekare dizisinin konusu

Bu yıl içinde tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

50 Metrekare dizisi oyuncu kadrosu 

8 bölümden oluşan kara komedi kategorisindeki dizinin oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

50 Metrekare ne zaman yayınlanacak?

Burak Aksak tarafından 2017 yılında yazılan ancak yüksek maliyeti sebebiyle herhangi bir yayın platformuyla anlaşılamayan yapım, Netflix’te yayınlanacak. Dizinin çekimlerinin Ocak ayında başlaması ve 2020 yılında yayına girmesi bekleniyor.

50 Metrekare dizisinin konusu

Burak Aksak’ın yazdığı dizinin yine sıcak bir mahalle dizisi olarak yayınlanması ve aynı zamanda mizahıyla kullanıcının karşısına çıkması bekleniyor. Dizi Netflix gücüyle aynı zamanda uluslararası izleyici kitlesine de sahip olacak.

Netflix’in hazırladığı Osmanlı Belgeselinin Resmi Fragmanı Yayınlandı