Netflix Türkiye Kasım'da İzleyebileceğiniz Dizi ve Filmler

Netflix yapımları, Türkiye’ye ekonomik olarak 583 milyon TL katkının yanında toplamda 3300’ün üzerinde kişiye istihdam sağlıyor. Ayrıca tüm dünya genelinde paylaşılan yerli Netflix yapımları, Türk kültürüne, müziğine ve kitaplarına olan ilgiyi artırıyor.

Netflix içerikleri, Türkiye’ye ekonomik katkıda bulunuyor. Netflix tarafından çekilen Türk dizi ve filmleri, Türkiye ekonomisine 583 milyon TL katkıda bulunurken, 3300’ün üzerinde kişiye istihdam sağlandı. Ayrıca tüm dünya genelinde büyük bir kitleye sahip olan platform, paylaştığı Türk içerikleri ile Türk kültürüne, müziğine ve kitaplarına olan ilgiyi artırıyor.

Popüler içerik platformu Netflix tarafından yapılan bir araştırmaya göre, platformda bulunan Türk yapımlarının, ekonomi, Türk kültürüne olan ilgi ve Türkiye’deki yaratıcı endüstriler hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlıyor.

Netflix Türkiye Müzikal Filmleri

Araştırma verileri incelendiğinde Hakan: Muhafız’ın 2018 yılında gerçekleşen lansmanından bugüne tüm Netflix Türk yapımlarına yaptığı harcamalar, Türkiye’ye 583 milyon TL yatırım yapıldığını gösteriyor. Ayrıca platform içerisinde yayına giren 10’dan fazla Türk yapımı, bu yapımlarda yer alan oyuncular ve ekipler için 1.700’den fazla iş fırsatı yarattı. Figüranlar için ise binlerce günden fazla çalışma imkanı sağlandı.

Platformda yer alan yayınların yanı sıra post prodüksiyon aşamasında olup bu ve gelecek yıl yayına girecek olan yapımların da oyuncu kadrosu ve ekipleri için 1.600’den fazla iş imkanı sağlandığı tahmin ediliyor. Bu da Netflix’in 2018 yılından bu yana toplamda 3.300’den fazla kişiye istihdam sağladığı anlamına geliyor.

Kültürel boyut açısından bakıldığında ise Netflix tarafından Türk hikayelerine yapılan yatırım ile birlikte Türkiye’nin yaratıcı ekonomisine fayda sağlanıyor. Bunun örnekleri arasında Netflix dizilerinin esinlendiği kitapların satışlarında görülen artış denilebilir. Ayrıca dizilerde yer alan Türkçe müziklere olan ilgi de dikkat çekici derecede artış gösteriyor.

İlginizi Çekebilir:

Çift Bantlı Mercusys Wi-Fi Sinyal Güçlendirici Tanıtıldı

Samsung Galaxy Watch4 inceleme – WearOS’un en iyisi

Huawei Online Mağaza ile Muhteşem Cuma İndirim Dönemi Başladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz