bmw-k-1600-teknosafari

Türkiye temsilciliği Borusan Otomotiv tarafından üstlenilen BMW Motorrad, lüks touring motosiklet kategorisinde dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni Motorrad K 1600 GT, K 1600 GTL, K 1600 Bagger ve K 1600 Grand America modelleri tanıtıldı.

Yeni BMW Motorrad K 1600 modelleri, kullanıcıların tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına yeniden tasarlandı. Üst seviye konfor ile performansı bir araya getiren K 1600 serisi, beklentileri karşılamayı başarıyor. Yeni modeller, rafine bir sürüş deneyimi sağlamak adına birçok teknik iyileştirme ile birlikte geliyor.

Serinin içerisinde yer alan K 1600 GT modeli, serinin çevik ve dinamik modelini temsil ediyor. K 1600 GTL, konforlu ergonomisi ve standart arka çantası ile daha keyifli bir sürüş deneyimi vadediyor. K 1600 Bagger, alçak kuyruk kesiti ile güç ve lüksü simgeliyor. K 1600 Bagger, sürücüsünün her yolu, seyahati ve anı yoğun bir şekilde deneyimleyebilmesine olanak tanıyor. K 1600 Bagger America ise sıralı altı silindirli motorun üst seviye performansını, uzun mesafeli yolculuklar  için özel donanımlar ile birleştiriyor.

bmw-k1600-gt-teknosafari

Sıralı altı silindirli motorlar, her zaman BMW Motorrad serisinin üst seviye modellerinin odağında oluyor. BMW Motorrad, K 1600 modelleri ile bu geleneği devam ettiriyor. K 1600 GT, GTL, Bagger ve Grand America, içerisinde kullanılan motor, EU-5 yönetmeliklerine göre tasarlandı. BMS-O motor kontrolü, iki vuruntu sensörü ve iki ek geniş bant lambda sondası, altı silindirli motorda istenen emisyon oranlarına kolaylıkla çıkılmasını sağlıyor.

Bunların yanında yapılan değişiklikler, iyileştirilen emisyon değerlerine ek olarak, altı silindirli motorun performansına da katkı sağlıyor. 160 bg güç ve 180 Nm tork üreten motor, önceki nesle kıyasla 1000 d/d daha erken ulaşıyor. Maksimum tork değerine ise 5250 d/d motor devrinde ulaşılabiliyor. Sıralı altı silindirli motor, 555 mm genişlik ve 102.6 kg ağırlık ile motosiklet seri üretimindeki en dar motor olma özelliğine sahip.

Yeni seri, Borusan Otomotiv temsilciliği ile 2022 yılının Mart ayından itibaren yetkili satıcılarda yerini alacak.

İlginizi Çekebilir:

Huawei Online Mağaza ile Muhteşem Cuma İndirim Dönemi Başladı

Sosyal Medya ve İnternet Temalı Filmler

Huawei Watch GT 3 Akıllı Saat İnceleme

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz