70 milyondan fazla şarkıyı kütüphanesinde barındıran Apple Music Türkiye’de çıkış yapan yerli sanatçıları desteklemek adına çalışmalarını sürdürüyor. Şirket bu bağlamda Yeni Sanatçılar Türkiye çalma listesi oluşturacak.

Türkiye’de yerli müzik piyasasına ve yerli müzisyenlere desteği ile bilinen Apple Music uzun süredir devam eden ve Türkiye’deki kariyerlerinin başında olan yeni müzisyenlere sürekli destek sağlamayı amaçlayan Yeni Sanatçı Programı ile her ay yeni bir yerel sanatçıyı öne çıkardı. Bu program ile Apple Music 50’ye yakın çıkış yapan sanatçıya destek oldu. Karnaval Medya Grubu ile devam eden Pusula Stüdyo ile profesyonel müzik hayatına yeni giren ve yeni çalışmalarını müziksevenlerle buluşturan sanatçıları özel stüdyosunda ağırladı.

Apple Music ’te “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesi

Apple Music bugün Türkiye güncel müzik sahnesinin nabzını tutan yeni yetenekleri müzikseverle buluşturmak için “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesini başlatıyor. Farklı türlerde öne çıkan yeni yetenekleri mercek altına alan Apple Music editörleri, ışıldayan sanatçıları müzikseverlerle buluşturuyor. Yeni Sanatçılar Türkiye Listesi düzenli olarak güncellenecek.

Sanatçıların Yeni Sanatçılar Türkiye Çalma Listesi Yorumları

İlk EP’si “İşaretler” ile pandemi sürecindeki duygu birikimini paylaşmaya hazırlanan Melis Güven:

“Apple Music global anlamda önemli yeri olan bir marka olmasının yanında Türkiye’de de yeni akımlara ve yeni sanatçılara oldukça önemli bir destek sağlıyor. Ülkemizde fazlasıyla yetenekli isimler varken, bu yeteneklere alan tanınması ve tüketiciye ulaşımında kolay kanallar oluşturulması bakımından Apple Music aslında yerli sanatçı dostu diyebiliriz.”

Yıllarca piyano öğretmenliği yapan Ezgi Bıcılı, Sezen Aksu imzası taşıyan “Yalancı Dünya” isimli yeni aranjesini ve yorumunu tüm Apple Music dinleyicileri ile buluşturmanın heyecanını paylaşıyor:

“Bütün platformları takip etmeye çalışan, iyi bir müzik dinleyicisi olarak; Yeni Sanatçılar: Türkiye listesinde olmak benim için çok heyecan verici! Bir çok iyi sanatçıya ulaştığım, ilkleri öğrendiğim listede kendi adımı görmenin mutluluğunu yaşıyorum. En önemlisi de bu listeyi paylaştığım diğer sanatçı arkadaşlarım. Bu kadar güzel isim arasında olmak mutluluğumu katlıyor. Dilerim bugüne kadar benim keşif alanıma katkı sağladığı gibi bir çok dinleyiciyi de benimle buluşturacak ve hikayemiz genişleyerek güzelleşecek. “

Tarz olarak kült hiphopdan ayrılmadan bir Anadolu müziği havasına kapılarak kendimi bulduğuna inandığını belirten 22 yaşındaki Ahiyan, ilk başta kendi sıkıntılarını dile getirmek ve huzur bulmak için çıktığı bu müzik yolculuğunda artık evrensel bir amaç güttüğünü söylüyor: “ Apple Music’in desteklerini takdir ediyorum doğal müziğe emek vermek bu kalpleri hoşnut eder…”

İlginizi Çekebilir:

Samsung, Apple Music’i Smart TV’lere Ekleyen İlk TV Markası Oldu

Spotify, Apple Music ile Aralarındaki Farkı 60 Milyon Aboneye Çıkardı

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz