Aralık ayının ortalarına yaklaştığımız bugünlerde, pek çok şirket yıl sonu verilerini açıklamaya devam ediyor. Bu bağlamda Twitter’ın verilerine bakıldığında platformda en çok konuşulan futbol takımları açıklandı. 2020’de Twitter ’da Türkiye ’de en çok konuşulan futbol takımı Beşiktaş oldu. Galatasaray ve Fenerbahçe ise sırasıyla ikincilik ve üçüncülük koltuğuna yerleşti. Türkiye’de Barcelona en çok konuşulan yabancı takım olurken, dünyada ise en çok konuşulan takım Brezilya’nın dev takımı Flamengo oldu.

2020 yılı her zamankinden farklı bir yıl oldu. Evlerimizde daha çok oturduğumuz, sosyal medyayı her zamankinden fazla kullandığımız bu yılda, spor da yine Twitter üzerinden konuşuldu. Türkiye’de 2020 yılının en çok konuşulan isimleri, hashtag’leri ve Tweet’lerini paylaşan Twitter, sporda en çok etkileşim alan takımları ve Tweet’leri açıkladı.

Twitter ‘da en çok Beşiktaş konuşuldu

Verilere göre, Beşiktaş JK (@Besiktas) en çok etkileşim alan hesap oldu. Beşiktaş ile ilgili 10 milyonun üstünde Tweet atıldı. Geçen yılın Süper Lig şampiyonu Medipol Başakşehir de en çok Tweet atılan 4. kulüp oldu. Fenerbahçe ise 867 bin yeni takipçiyle 2020’de en çok takipçi kazanan kulüp oldu.

Basketbolda Türkiye’de en çok konuşulan takım NBA şampiyonu Los Angeles Lakers olurken, Renault Formula 1 takımı da motor sporlarında Twitter’da hakkında en çok sohbet edilen yarış takımı oldu.

Fatih Terim’in 24 Ocak tarihinde attığı Tweet, Türkiye’de 2020’de en çok Retweet edilen Tweet’ler arasında 7. Sırada yer aldı.

Fatih Terim, yıl boyunca COVID hastalığına yakalanan isimlerden oldu. 2020’de birçok diğer spor insanı da bu hastalıkla boğuşurken, hem testlerinin pozitif çıkması hem de iyileşmelerine dair tweetler gündemde yer aldı. Bunlardan biri de Fatih Terim’in tweet’i oldu.

Diğer yandan Türkiye’de geçmiş yıllarda hashtagler en çok sporla ilgili olurken, bu sene spora dair hashtaglerin üst sıralarda yer almadığı gözlendi.

İlginizi Çekebilir:

YouTube, 2020 Yılında En Popüler Olan 10 Video İçeriğini Açıkladı 

2020’nin En Kötü Şifreleri Açıklandı: Birinci Değişmedi

2020’nin Enleri, WhatsApp Kişiye Özel Duvar Kağıdı, Epic Games Ücretsiz Oyunlar – DigiToll #44

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz