google-coronavirus-chrome
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Teknoloji devi Google, kısa bir süre önce tüm dünyada hızla yayılan COVID-19 ile ilgili aldığı önlemler kapsamında Kuzey Amerika’daki tüm personellerinin bir süreliğine evden çalışacağını açıklamıştı. Şirket, kendisine bağlı bir Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı. Yapılan açıklamaya göre GoogleCoronavirüs salgınına bağlı değişen iş programı sebebiyle Chrome ve ChromeOS’ların gelecek sürümlerini şimdilik durduruyor.

Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan COVID-19, diğer pek çok sektör gibi teknoloji dünyasındaki şirketlerin faaliyetlerini de büyük ölçüde etkisi altına almaya devam ediyor. Kısa bir süre önce Google, COVID-19 ile ilgili aldığı önlemler kapsamında Kuzey Amerika’daki tüm personellerinin en azından 10 Nisan’a kadar evden çalışacağını açıklamıştı. Şirketin bu hamlesi, salgının daha da yayılmasını önleyebilmek adına attığı adımlardan bir tanesiydi. Bu gelişmenin ardından teknoloji devi, kendisine bağlı bir Twitter hesabı üzerinden konuya ilişkin yeni bir açıklama daha yaptı. Yapılan açıklamaya göre Google, Coronavirüs salgınına bağlı değişen iş programı sebebiyle Chrome ve ChromeOS’ların gelecek sürümlerini durdurma kararı aldı. Bu durum, Chrome kullanıcılarının belli bir süre boyunca güncelleme almayacağı anlamına geliyor.

Söz konusu karar, yazılımın mümkün olduğunca sorunsuz çalışmasını sağlamak adına alındı. Konuya ilişkin Twitter üzerinden yapılan paylaşımda; Chrome ekibi, değişen iş takvimi ve programının bu gelişmeye neden olduğuna işaret etti. Ekip, amaçlarının Chrome ve ChromeOS’ların stabil ve güvenli kalmasını sağlamak olduğunu belirtti. Yapılan paylaşımda ayrıca, Google’ın gizlilik ve güvenliğe bağlı güncellemelere öncelik vereceği ve bu güncellemelerin, Chrome 80’e dahil edileceği de ifade edildi.  

Şirketin etkinlik planları da değişmişti

Google, kısa bir süre önce Coronavirüse bağlı artan endişeler nedeniyle etkinliklerini iptal eden şirketler arasına da katılmıştı. Teknoloji devi, bu kapsamda “Google I/O” ve “Cloud Next 2020” isimli 2 etkinliğini iptal etmişti. Şirket daha sonra, iş ortaklarıyla yaptığı görüşmeler sonucunda “Cloud Next 2020” etkinliğini online olarak gerçekleştirme kararı aldığını açıklamıştı.  

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

Coronavirüs yüzünden iptal edilen etkinlikler artıyor. Google, Adobe ve Realme etkinliklerini iptal etti!

Google’dan online coronavirüs testi açıklaması

Üç yıl sonra ilk kez, Google Hizmet Şartları değişiyor