google haritalar restoran

Google Haritalar‘a restoranların en popüler yemeklerini gösteren yeni bir özellik eklendi. Google Lens hizmetinin sahip olduğu özellik artık Google Haritalar’da da mevcut. Kullanıcılar artık Google Haritalar ‘da restoran menülerini analiz edebilecek.

Google’ın en fazla kullanılan servislerinden bir tanesi olan Haritalar, kullanıcıların genellikle navigasyon ve sokak görünümü için kullandığı bir uygulama. Bunun yanı sıra aslında Haritalar’da kullanışlı birçok özellik de bulunuyor. Teknoloji üreticisi Google, Haritalar’a yeni özellikler ekleyerek uygulamanın daha fazla tercih edilmesini amaçlıyor. Bu bağlamda geliştirici ekip uygulamayı sürekli güncelleyerek mevcut hataları gidermeye ve yeni özellikleri de uygulamaya entegre etmeye devam ediyor. 

Google’ın Haritalar uygulamasına eklediği yeni özellik de aslında uygulamanın sadece navigasyon için kullanılmadığını gösterir nitelikte. Google Haritalar’da artık kullanıcılar restoranların menülerine ulaşıp analiz etme imkanına sahip olacak. Uygulamaya eklenen yeni özellikle Google Haritalar çok daha işlevsel olacak gibi görünüyor. 

Google’ın Haritalar’a eklediği yeni özellik aslında Google’ın her sene yeni planlarını ve yeniliklerini duyurduğu I/O 2019 etkiliğinde tanıttığı Google Lens hizmetinde bulunan bir özellikti. Google Lens’ten sonra Haritalar’a eklenen yeni özellik sayesinde kullanıcılar artık fiziksel bir restoranın menüsünü analiz edebilecek ve popüler yemekleri işaretleyebilecekler. 

Google Haritalar kullanıcılara navigasyon hizmeti sağlamanın yanı sıra, insanların sahip oldukları işletmeleri Google veritabanına ekleyerek bu yerlerin daha da kolay bulunmasına olanak sağlıyor. Ayrıca Google veritabanına eklenen işletmelerle alakalı fotoğraf ve görseller de Google Haritalar üzerinde eklenebiliyor. Artık Haritalar’da bulunan işletme görselleri eskisinden daha da önemli olacak. 

Google Haritalar’da popüler yemekler işaretlenecek!

google haritalarda popüler yemekler işaretlenecek

Google Haritalar’a restoran sahipleri ya da tüketiciler restoranların menülerini ekleyebiliyorlardı. Ancak artık yeni özellikle birlikte daha interaktif bir durum ortaya çıkacak. Kullanıcılar, Google Haritalar üzerinden ulaşabildikleri restoran menülerinde bulunan popüler yemekleri turuncu renkle çizilmiş bir biçimde görecekler.

Google Haritalar’ın Android uygulamasına eklenen yeni özellikle kullanıcılar, görüntüledikleri restoranda ‘’Yemekleri Keşfet’’ yazan bir bölüm görecekler Söz konusu bölüme tıklanıldığında ise yeni bir sayfaya yönlendirilecekler. Yönlendirilen yeni sayfada ise kullanıcılar restoranla alakalı ön bilgi ve detay alabilecekler. 

Şu an için Android ekosisteminde bulunan uygulamaya entegre edilen yeni özelliğin kullanıcılar tarafından sevileceği düşünülüyor. Google’ın Haritalar’a eklediği yeni özellik, üçüncü parti yemek ve restoran uygulamalarını sık sık kullanan insanlar ve turistler için oldukça yararlı ve işlevsel olacak gibi görünüyor. Google Haritalar ‘da restoran menülerini görmeye yarayan ve kullanıcıya analiz etme imkanı sunan yeni özelliğin iOS platformuna ne zaman geleceği hakkında ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Google Haritalar’ı daha da işlevsel yapacak özelliğin yakın zamanda iOS kullanıcılarına da sunulacağı düşünülüyor. 

APPLE KULLANICILARINA 25 DOLAR ÖDEYECEK – DigiToll #5

108 MP KAMERALI XIAOMI ”MI NOTE 10”u İNCELEDİK!

Google Asistan, artık tarayıcıdaki metinleri sesli okuyabiliyor