Samsung Galaxy M21

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung’un yeni orta segment cep telefonu Samsung Galaxy M21 ’in tanıtım tarihini açıklandı. 

Coronavirüs yüzünden birçok marka yeni ürünlerini tanıtacağı fiziksel etkinlikleri iptal ediyor. İptal edilen fiziksel etkinlerinin yerini, internet üzerinden yapılan tanıtım etkinlikleri alıyor. XiaomiOppoHonor gibi uzak doğulu telefon üreticileri yeni modellerinin tanıtımlarını internet üzerinden yaptıklarını etkinlikler ile gerçekleştirdi. Ancak Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni orta segment cep telefonu Samsung Galaxy M21 için fiziksel bir tanıtım etkinliği düşünüyor gibi. 

Coronavirüs tehdidi yüzünden üretim alanlarının bir kısmını Hindistan’a kaydıran Samsung, yeni orta segment cep telefonunun da tanıtım etkinliğini orada yapmayı planlıyor. Açıklanan bilgilere göre Samsung, yeni telefonu Galaxy M21’i 16 Mart 2020 tarihinde Hindistan’da yapacağı bir tanıtım etkinliği ile tanıtacak. 

Tanıtım tarihi açıklanmış olan yeni orta segment cep telefonu Galaxy M21’in aynı zamanda bazı teknik özellikleri de sızdırılmış durumda. Yeni tanıtılacak olan Galaxy M21’i, M20 modelinin yenilenmiş ve güçlendirilmiş hali olarak tanımlayabiliriz.  

Samsung Galaxy M21 teknik özellikler     

Samsung Galaxy M21 teknik özellikler 

Samsung’un yeni orta segment cep telefonu Galaxy M21’in gücünü Exynos 9611 işlemcisinden alması bekleniyor. Bu işlemci, 10 nm teknolojisi ile üretilmiş, 2.3 GHz frekans hızlarına çıkabilen 4 çekirdekten ve 1.8 GHz frekans hızına çıkabilen 4 çekirdekten yani toplamda 8 çekirdekli bir işlemci. Samsung’un kendi üretimi olan bu işlemci, Qualcomm üretimi olan işlemcilerden Snapdragon 730 işlemcisi ile karşılaştırılıyor. Aynı zamanda yeni modelin önceki modele göre çok daha iyi bir belleğe sahip olacağı söyleniyor. Sızdırılan bilgilere göre Samsung’un yeni modelinde 4 GB ve 6 GB bellek seçenekleri olacak. Depolama alan seçeneklerinin ise 64 GB ve 128 GB olması bekleniyor.  

Galaxy M20 modelinde olduğu gibi, arka tarafında 2 kamera olması beklenen özellikler arasında. Sızdırılan bilgilere göre ana kamerasının büyüklüğü 48 MP olacak. Ana kamerasına da bir geniş açı kamerasının eşlik etmesi bekleniyor. Ön kamerasını büyüklüğü ise 20 MP olacak.  

Yeni modelin batarya noktasında da son derece güçlü olacağı tahmin ediliyor. Sızdırılan bilgilere göre yeni modelin 6000 mAh’lik bir bataryası olacak.  

16 Mart 2020 tarihinde tanıtılması beklenen modelin Türkiye’de ne zaman satışa çıkacağı ya da fiyatının ne olacağı bilinmiyor. 

108 MP KAMERALI XIAOMI ”MI NOTE 10”u İNCELEDİK!

250 bin TL’lik lüks Samsung Galaxy S20 Ultra